FinExpert.e15.cz

DHL: Společnost Deutsche Post World Net otevírá laboratoř budoucnosti – inovační centrum DHL

Díky inovacím se chce stát první volbou zákazníků. Přetvářet budoucí trendy v logistice do produktů. Vytvořit kombinaci laboratoře, showroomu a konferenčního prostoru.

Společnost Deutsche Post World Net otevřela inovační centrum DHL v Troisdorfu poblíž Bonnu. Cílem a posláním inovačního centra DHL je vyvíjet prodejné, vysoce inovační produkty na základě budoucích logistických trendů. Kromě toho představuje tato laboratoř budoucnosti zastřešující organizaci pro všechny oblasti řízení technických inovací, kterými se společnost zabývá. Nová laboratoř hraje klíčovou úlohu ve strategii skupiny, díky níž se společnost Deutsche Post World Net, současná jednička na celosvětovém logistickém trhu, chce stát nejvíce inovačním logistickým koncernem světa.

Předseda představenstva Dr. Klaus Zumwinkel k tomu řekl : „Dnes jsme největší logistickou společností na světě. Velikost sama ale není měřítkem úspěchu. Důležitá je spokojenost našich zákazníků. Proto budeme zákazníky ohromovat stále novými a do budoucnosti orientovanými produkty.“

Projekty jsou v inovačním centru DHL realizovány ve spolupráci s partnery. Mezi inovačními partnery ze světa obchodu patří společnosti IBM, Intel a SAP. Kromě toho uzavřelo inovační centrum DHL vědecká partnerství s ústavy logistiky na Massachusettském institutu technologie (MIT) v Bostonu a v Zaragoze a s německými ústavy Fraunhofer. Na inovačních projektech pracuje v centru 20 stálých zaměstnanců. Dalších 10 pracovních míst je zaplněno pracovníky inovačních a výzkumných partnerů.

Inovační centrum DHL nepředstavuje pouze laboratoř budoucnosti, ale plní dvě další funkce. Pro návštěvníky je v centru i showroom, kde mohou vidět vzájemné vztahy mezi globálními produktovými proudy a logistickými sítěmi. Celosvětové sítě lze vizualizovat na kulatém stolu, který slouží jako projekční obrazovka umožňující zákazníkům zkoumat jednotlivé proudy zboží a informací. Ve výstavních prostorech jsou umístěny prototypy současných vývojových projektů. Mezi ně patří robot k vykládce dodávkových vozidel, který rozpozná balíky o různé velikosti, zdvihne je a umístí je na dopravníkový pás. Kromě laboratoře a showroomu jsou součástí inovačního centra DHL i konferenční prostory. Tato koncepce společnosti Deutsche Post World Net je zcela průlomová. Žádná jiná logistická společnost nemá zařízení srovnatelné s inovačním centrem DHL.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená