FinExpert.e15.cz

DHL podporuje jízdu na kolech

Ve spolupráci s Nadací Partnerství včera slavnostně otevřela DHL nové odpočívadlo na plzeňské cyklostezce při řece Radbuze.

Společnost DHL Express (Czech Republic) s.r.o., přední poskytovatel expresních a logistických služeb, podporuje bezpečný pohyb cyklistů na českých silnicích.

"Denně jsme svědky nebezpečných situací v silničním provozu, ve kterých figurují cyklisté. Aby si lidé mohli bezpečně udržovat aktivní a zdravý životní styl, potřebují   k tomu vytvořit optimální podmínky. Jsme rádi, že můžeme k tomuto prospěšnému projektu přispět. Chceme lidem v celé České republice zpříjemnit pobyt v přírodě a zároveň jim ukázat, že jízda na kole může být výbornou alternativou pro trávení  volného času,“ uvedl generální ředitel DHL Express CZ Jiří Stojar.

"Cyklostezky ve městech mají velký význam pro zklidňování dopravy. Řada lidí by ráda dojížděla na kole do práce nebo do školy, často k tomu ale nemají příležitost. Jsme proto rádi, že můžeme podpořit takto promyšlené a dobře připravené projekty," řekl k projektu Juraj Flamik z Nadace Partnerství. Ta spolupracuje se společností DHL Express CZ již druhým rokem. Výsledkem je odpočívadlo na významné evropské cyklostezce v ostravské Staré Bělé a v Moravskoslezském Kuníně, nebo projekt bezpečných cest do škol v Děčíně.

Nové odpočívadlo leží na mezinárodní cyklostezce Praha–Plzeň–Regensburg, na kterou navazují i další plzeňské cyklostezky. Kromě laviček a stojanu na kola zde byl nainstalován také informační panel upozorňující na místní památky. Plzeň má zpracovaný plán rozvoje cyklostezek a zlepšování podmínek pro cyklisty se věnuje systematicky. „Dbáme především na to, aby se při projektování nových komunikací počítalo s cyklostezkami. Pro nové odpočívadlo jsme vybrali tiché zákoutí, aby si zde cyklisté mohli odpočinout. Na informační tabuli budou mimo mapy také zajímavosti o místních památkách. Věříme, že mnozí cyklisté památky navštíví,“ řekl místostarosta městské části Slovany Oldřich Rozšafný.

Slavnostního otevření se zúčastnil náměstek primátora Petr Náhlík, místostarosta městské části Plzeň-Slovany Oldřich Rozšafný, Express Business Unit Director Luděk Drnec a Brand Manager Vilém Tůma ze společnosti DHL Express CZ, Jakub Smolík za Nadaci Partnerství, který má na starosti projekt Greenways v Praze a na západ od Prahy.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená