FinExpert.e15.cz

DHL EXPRESS: Revoluční ekologické vozidlo v provozu

Jde o první ekologické doručování zásilek v ČR.

DHL Express se stane první logistickou společností v České republice, která nabízí doručovací služby šetrné k životnímu prostředí.  V ulicích hlavního města se v nejbližších dnech objeví v barvách DHL nové vozidlo jezdící  na alternativní pohon - zemní plyn. Opel Combo CNG bude zajišťovat standardní rozvoz a svoz zásilek.  Hlavními přínosy vozidla jsou ohleduplnost k životnímu prostředí a bezpečnost.

Společnost DHL Express očekává, že již příští týden bude v České republice doručena první zásilka ekologickým způsobem. Tato aktivita má prověřit dlouhodobou schopnost vozidel šetrných k životnímu prostředí a postupně nahradit v současnosti používaný vozový park DHL Express.

Nové CNG vozidlo se bude několik měsíců testovat v provozu v plném zatížení. V rámci testů bude ověřována také funkčnost dostupných plnících stanic a jejich rozmístění s ohledem na kratší dojezd CNG vozidel. Jejich využívání nesmí negativně ovlivnit kvalitu poskytovaných služeb.

„Možností využívat ekologičtější přepravu zásilek vycházíme vstříc zákazníkům, kteří dávají přednost službám šetrným k životnímu prostředí. Naší strategií je neustále hledat nová opatření, která nám umožní být ohleduplnější k životnímu prostředí. Jde nejen o dlouhodobý rozvoj naší společnosti, ale především o obecnou udržitelnost rozvoje pro současné i budoucí generace,“ řekl generální ředitel DHL Express v ČR Jiří Stojar.

Vedoucí oddělení kvality a životního prostředí DHL Express ČR Ondřej Kulhánek k tomu dodává: „Alternativní vozidla jsou kromě odběru Zelené energie, kterou již v současné době využíváme a služby GoGreen, kterou plánujeme uvést na trh v dohledné době, a  jenž umožní ekologicky smýšlejícím klientům podílet se na aktivitách přispívajících ke zlepšení životního prostředí, dalším krokem na cestě k trvalé udržitelnosti rozvoje. Tato cesta je však úspěšná pouze prostřednictvím spolupráce všech zainteresovaných stran.“

Ředitel pro strategii a rozvoj DHL Express v ČR Jorge Vacca doplňuje: “Záměrem DHL Express je postupně nahradit naše diesel dodávky za ekologicky příznivější vozy na zemní plyn, a to i přesto, že jejich pořizovací cena je vyšší než u vozů s benzínovým nebo dieselovým motorem. Budoucí vývoj této aktivity bude záležet na mnoha dalších faktorech. V současné době se například potýkáme s velkým nedostatkem plnících stanic. Víme, že orientace na ekologičtější pohon aut se může jevit z pohledu nákladů jako riskantní, ale uchopí-li se správně, stává se pro firmu do budoucna jedním z nástrojů její vyšší produktivity.“

Obecná situace CNG v dopravě v CZ

Česká vláda sice podpořila zavádění CNG v dopravě zavedením spotřební daně, díky které je provoz CNG vozidel přibližně o třetinu levnější oproti běžným vozidlům/palivům, nicméně největší překážkou zůstává řídká síť plnicích stanic CNG. V České republice by mělo být do konce roku 2007 v provozu 20 plnicích stanic CNG a během 12 let se očekává zvýšení jejich počtu až na 400. Většinu z nich postavili plynárenské společnosti, které se k tomuto kroku zavázaly v dobrovolné dohodě s vládou v březnu 2006 a dle jejich slov jsou stále všechny prodělečné. Případní uživatelé CNG vozidel se obávají nízké infrastruktury plnících stanic a provozovatelé těchto stanic s rychlejší výstavbou, a tím zlepšení její infrastruktury čekají na větší počet uživatelů jezdící na CNG.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená