FinExpert.e15.cz

DHL: Expresní zásilky fandí Formuli 1

Společnost DHL přináší do Formule 1 nové ocenění – nejrychlejší okruh DHL. Také expresní služby pravidelně závodí s časem doručení zásilky. Ze spojení představitelů rychlosti vznikla myšlenka ocenit oficiálně poprvé v historii jezdce, který v průběhu závodu oslní zázračným časem třeba jen jediného kola. Trofej si odnese ten pilot, který během sezóny získá největší počet nejrychlejších okruhů – „Nejrychlejších okruhů DHL“.  Historicky by byl v této kategorii nejúspěšnější Michael Schumacher.

Formule 1 je nejrychlejším seriálem závodů na světě. DHL zase patří dlouhodobě k světové špičce v oboru expresní přepravy. Toto spojení stálo u zrodu myšlenky odměnit nejrychlejšího pilota Formule 1 Cenou DHL za nejrychlejší okruh.

„Vzhledem k těmto společným nárokům byla pro nás aktivní role v závodech Formule 1 přirozenou volbou. Spojením jména DHL s nejrychlejším okruhem v závodu a odměněním jezdce s nejvyšším počtem nejrychlejších okruhů za sezónu chceme ukázat, že lze být nejrychlejší pouze tehdy, když jsou výkon, výdrž a spolehlivost v perfektním souladu a všichni členové týmu táhnou za jeden provaz,“ řekl Wolfgang Giehl, ředitel DPWN pro korporátní reklamu a branding.

Nová sezóna Formule 1 začala 18. března 2007 v Austrálii. DHL se již počtvrté představila jako globální partner a oficiální poskytovatel logistických služeb Formule 1. Každý víkend, kdy závody probíhají, přesune speciální tým DHL složený z 20 odborníků okolo 300 tun materiálu – od závodních aut, přes náhradní díly, výbavu servisního týmu a speciálního paliva až po zařízení Paddock Clubu. Stejně jako vlastní závody Velké ceny, i tato práce vyžaduje rychlost, přesnost a týmovou spolupráci.

„Cena DHL za nejrychlejší okruh oceňuje přesně to, co je podstatou závodu Formule - rychlost a organizaci. Tyto přednosti má i DHL. Spoléháme se na toho nejúspěšnějšího partnera v tomto oboru,“ řekl Bernie Ecclestone, předseda a výkonný ředitel vedení Formule 1.

Michael Schumacher drží nejvyšší počet nejrychlejších okruhů v historii Formule 1 - 76. Za ním následují Alain Prost (41) a Nigel Mansell (30). Ferrari drží prvenství mezi závodními týmy nejvyšším celkovým počtem 193 nejrychlejších okruhů. V roce 1993 zajel Damon Hill nejrychlejší okruh historie při závodech Velké ceny Itálie v Monze, kdy jel průměrnou rychlostí 249,835 km/hod.

Obrázky DHL ze závodů Formule 1 si lze stáhnout na našich webových stránkách www.dpwn.com/photo-service

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená