FinExpert.e15.cz

Developeři reagují na rekordní poptávku po nemovitostech

11. březba 2015, Praha

Rekordní poptávku po novém bydlení podpořenou historicky nejnižšími úroky hypoték využívají pražští developeři k zahajování nových rezidenčních projektů. Největší český rezidenční developer a investor Central Group zahájí ještě v prvním pololetí letošního roku prodej i výstavbu čtyř nových etap nebo projektů. 

Jako lídr trhu chce mít Central Group v nabídce neustále největší výběr nových bytů v metropoli, a to buď ve fázi již probíhající výstavby, nebo připravených ihned k nastěhování. 

Již začátkem dubna proto uvolní do prodeje poslední etapu největšího novodobého rezidenčního projektu realizovaného v centru Prahy, žižkovské Residence Garden Towers. V prodeji tak bude kompletní nabídka všech více než 600 jednotek určených k volnému prodeji koncovým uživatelům s termínem dokončení v červnu příštího roku. 

„Zahájením prodeje první etapy Residence Garden Towers v září loňského roku jsme na pražském trhu rozpoutali cenovou revoluci v segmentu nových bytů v centru Prahy. S průměrnou cenou 57.800 korun za metr čtvereční včetně DPH jsme zde nabídli nové byty téměř o 20 % levněji, než činí ceny srovnatelných nových i starších bytů v lokalitě. Jen za první měsíc jsme díky tomu prodali přes 100 jednotek a obrovský zájem pokračuje. Proto etapy urychlujeme a od dubna nabídneme i všechny zbývající byty,“ říká Dušan Kunovský, šéf Central Group.

V polovině dubna pak v nabídce Central Group přibydou dvě pokračující etapy úspěšných projektů rodinných domů, kde ty předchozí jsou již téměř nebo zcela vyprodány. Jde o lokality Májovková v Praze 10 – Pitkovicích a Pražská čtvrť v Brandýse.

Od května potom Central Group zařadí do prodeje zcela nový projekt Park Zahradní Město, který je již ve fázi hrubé stavby a bude dokončen v prosinci letošního roku. Projekt nabídne celkem 76 cenově dostupných bytů a komerční prostory vhodné pro provoz obchodů, showroomů nebo nerušících služeb. 

Díky tramvajové zastávce přímo před domem nabízí Park Zahradní Město vynikající přímé dopravní spojení na metro i do centra Prahy. V docházkové vzdálenosti projektu se nachází oblíbené nákupní a zábavní centrum Park Hostivař. Pro aktivní relaxaci pak lze využít možností, které nabízí nedaleký rekreační areál Hostivařská přehrada.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená