FinExpert.e15.cz

DEUTSCHE POST WORLD NET: Příznivé výsledky za rok 2006

Příjmy vzrostly o 36 % na 60 miliard Euro, provozní hospodářský výsledek dosáhl 3,9 miliard Euro. Nárůst dividend na plánovaných 75 centů. Úspěšně zvládnutá nejrozsáhlejší integrace v historii skupiny.

Po vyhodnocení fiskálního roku, jež se chýlí k pozitivnímu zakončení, navrhla skupina Deutsche Post World Net nárůst dividendy na 75 centů. Nedojde-li k mimořádným událostem,  předpovídá skupina na rok 2007 mírný nárůst příjmů a provozního hospodářského výsledku. „Náš dobrý provozní výsledek za rok 2006,  zejména za jeho čtvrté čtvrtletí, dokazuje, že naše strategie internacionalizace nese ovoce,“ prohlásil předseda skupiny a výkonný ředitel Klaus Zumwinkel. „Už dnes pochází zhruba 60 % našich příjmů ze zahraničí a více než polovina našeho provozního zisku ze služeb mimo poštovní divizi.“ 

Ve sledovaném roce hladce proběhla integrace britské logistické společnosti Exel se           110 000 zaměstnanců a k integraci BHW může dojít dřív, než se plánovalo.                        Pan Zumwinkel říká: „To, čeho se nám podařilo dosáhnout se společností Exel, představuje nejrozsáhlejší integraci v našem odvětví; pokud bychom její dopad kumulovali s BHW, jedná se o největší integraci v historii naší společnosti. Celou operaci jsme zvládli tak úspěšně, jak to šlo – tato skutečnost se jasně odráží v našich výsledcích.“ Skupina též díky akvizici společnosti Williams Lee rozšířila své služby s přidanou hodnotou v poštovní divizi. Skupina dnes funguje na solidních základech, umožňujících ziskový organický růst, což jsou základy, které jsou v tomto odvětví ojedinělé. Tato platforma bude ještě posílena iniciativou společnosti s názvem „First Choice“ a uvedena začátkem roku  2007. Iniciativa „First Choice”  bude v příštích dvou letech zahrnovat více než 5 000 jednotlivých projektů ze všech oblastí aktivit skupiny, které by výrazným způsobem měly přispět k dosažení cílů, stanovených pro rok 2009.

Klíčové finanční výsledky

Provozní zisk (EBIT) vzrostl ve fiskálním roce 2006 o 2,9 % ze 3,76 mld Euro na 3,87 mld Euro; to zahrnuje i zmiňované jednorázové výnosy. Konsolidované příjmy vzrostly o 35,8 % na 60,55 mld Euro. Konsolidovaný čistý zisk klesl o 14,3 % na 1,92 mld Euro, a to zejména v důsledku snížení podílu Deutsche Post World Net v  Postbank v loňském fiskálním roce na 50 procent plus jednu akcii. Výnosy na akcii klesly o 19,6 % na 1,6 Euro.

Poštovní divize

V rámci poštovní divize dokázala skupina více než vykompenzovat očekávaný pokles příjmů z domácího trhu růstem svých mezinárodních aktivit. Po mimořádně silném čtvrtém čtvrtletí vzrostly příjmy o  3,2 % na 13,29 mld Euro. EBIT mírně vzrostl z 2.03 mld Euro na 2,05 mld Euro, částečně v důsledku zdárného řízení nákladů.

Expresní divize

Expresní divize zvýšila své příjmy o 2,2 % na 17,2 mld Euro.  Po obratu, který v USA nastal v druhé polovině roku, vykázala expresní divize ve sledovaném roce EBIT ve výši 325 mil. Euro. V roce 2005 zaznamenala tato divize ztráty ve výši 23 mil. Euro.

Logistická divize

Logistika dokázala ve sledovaném roce zvýšit příjmy dokonce nad očekávanou míru. Příjmy se více než zdvojnásobily na 22,7 mld Euro, což je výsledek, na kterém se organickým růstem podílely všechny tři organizační útvary. Dopady akvizice byly ve výši 11,64 mld Euro, z toho největší část tvořil nákup společnosti Exel. EBIT vzrostl z 347 mil. Euro na 762 mil. Euro.

Divize finančních služeb

EBIT v divizi finančních služeb, který pocházel zejména ze společnosti Postbank, vzrostl v průběhu roku  2006 z 863 mil. Euro poprvé na úroveň 1 mld Euro.

Výhled

Pro současný fiskální rok očekává Deutsche Post World Net celkově kladný ekonomický vývoj s mírným nárůstem obratu. EBIT by měl dosáhnout nejméně 3,6 mld Euro. To odpovídá nárůstu nejméně 3 % oproti srovnatelnému základu z předchozího roku, kdy byly  příjmy pozitivně ovlivněny jednorázovými výnosy; ty zahrnovaly uplatnění výměnných obligací na akcie Postbank i s tím spojený prodej akcií  Deutsche Postbank (v celkové hodnotě 276 mil. Euro). V poštovní divizi jsou očekávány stabilní až mírně vyšší příjmy. Skupina předpokládá, že ostatní její podniky více než vykompenzují ztráty příjmů na domácím poštovním trhu.  EBIT by měl zůstat stabilní na úrovni 2 mld Euro.

Pro expresní divizi se na rok 2007 očekává EBIT ve výši přes 500 mil. Euro; tato částka nezahrnuje mimořádné dopady vybudování nového hlavního uzlu v Lipsku.

Při zahrnutí těchto nákladů bude EBIT činit nejméně 400 mil. Euro. V logistice očekává skupina pro rok 2007 jednociferný percentuelní nárůst příjmů. EBIT by měl vzrůst zhruba o 15 %. Pro divizi finančních služeb se očekává nárůst příjmů, hnaný zejména stabilním růstem přínosů z BHW. Skupina očekává pro finanční divizi EBIT s vyloučením mimořádných výdajů ve výši cca 100 mil. Euro, což znamená nárůst o nejméně 5 %.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená