FinExpert.e15.cz

Děti v domovech se učí podnikat

Děti v domovech se učí podnikat

Rozumět penězům, podnikatelské vzdělání a odborná pomoc při budoucím hledáním práce - to jsou tři pilíře projektu Podnikám.eu, který vzdělává děti v dětských domovech.

„Projekt vznikl jako jedna z možných odpovědí na stále palčivější otázku, jak zpřístupnit mladým dospělým, kteří opouštějí dětské domovy, dostatečnou zkušenost v oblasti zdravého finančního rozhodování a podnikatelského vzdělání. Souvisejícím tématem je rovněž úspěšné uplatnění se na trhu práce,“ vysvětluje Jana Merunková, která je zakladatelkou obecně prospěšné společnosti Yourchance, jež projekt realizuje.

Struktura programu práce s dětmi ve věku 15-18 let je rozdělena do třech základních etap. V úvodu se jedná o workshopy orientované na získání znalostí a prvních praktických zkušeností kombinací práce individuální i skupinové doplněné o prvky hry Cashflow.

Dalším prakticky orientovaným krokem je provozování studentské společnosti podle koncepce partnerské společnosti Junior Achievement. Tato studentská forma podnikání vyvrcholí vyhlášením vítěze soutěže o nejlepší studentskou společnost v daném školním roce.

Prevence zadluženosti

Konzultační setkání budou doplněna o živé rozhovory s hosty z řad podnikatelů a manažerů. Třetí fáze využívá elektronické komunikace s účastníky projektu, a to formou stránek Podnikam.eu na Facebooku, poradnou na stránkách Yourchance, kde kromě praktických rad bude možné najít naučnou on-line hru a řadu inspirativních podnikatelských příběhů.

Na své si v projektu přijdou i ti, kdo se v budoucnu chtějí uplatnit na trhu práce jako zaměstnanci. Těm bude v průběhu projektu umožněno orientovat se na získání užitečných návyků v oblastí řízení osobních financí a pochopení souvisejících principů, rozvoj svých osobnostních předpokladů pro získání dobré pracovní příležitosti, jako například stanovování si osobních cílů nebo prezentační dovednosti.

Potřebnost zájmu o tuto cílovou skupinu přímo předchází záměrům ČNB, Ministerstva financí a Ministerstva školství ČR o zvýšení finanční gramotnosti u populace starší 20 let. Projekt je i jedním z kroků prevence zadluženosti mladých dospělých, jejichž schopnost splácet neúměrně vysoké půjčky je velmi malá, a v důsledku toho se tato ohrožená sociální skupina dostává do rukou exekutorů a následně na okraj společnosti.

Více o průběhu projektu a jeho detailech se můžete dočíst na stránkách www.podnikam.eu.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená