FinExpert.e15.cz

Deset výdajů, u nichž se vyplatí smlouvat o ceně

Smlouvání se nám sice nemusí zamlouvat, ale mnohdy stačí věta.
Deset výdajů, u nichž se vyplatí smlouvat o ceně

Představa smlouvání se nám sice nemusí zamlouvat, ale mnohdy k vyjednání výhodnější nabídky stačí věta: „Co pro mě můžete udělat?“. Platí to u splátky za auto stejně jako u hypotéky. Jestliže se vám podaří získat důvěru prodejce, pokud pro něj budete dobrým zákazníkem, bude určitě ochotnější minimalizovat různé příplatky a dodatečné náklady. Nechte se proto inspirovat následujícími deseti výdaji, u nichž se vyplatí smlouvat o ceně. A nezapomeňte – pokud se o smlouvání nepokusíte, nikdy nezjistíte, jak to doopravdy chodí.

10 věcí, za které nikdy neplaťte plnou cenu

10 věcí, za které nikdy neplaťte plnou cenu

Proč platit plnou cenu, když jsou prodejci ochotni zlevnit?

Automobily

Autosalony jsou místem, kde se vyjednávání o ceně předpokládá. Prodejci se raději zaměřují na měsíční splátky, pro vás je ale výhodnější dohodnout nižší celkovou cenu. Pokud se chystáte koupit ojeté vozidlo, vždy si zjistěte jeho tržní cenu. Nechte auto zkontrolovat mechanikem a v případě, že potřebuje náročnější servis, máte v ruce ideální kartu pro začátek smlouvání o ceně, respektive o slevě.

Úroková sazba u hypotéky

Vyjednávání ohledně výše úrokových sazeb hypoték a všech poplatků spojených s hypotéčním úvěrem vám může ušetřit desítky tisíc korun. Bonitním klientům se často může podařit vyjednat nižší roční úročení. Snížení nebo vyloučení některých poplatků za zpracování hypotéky však může dosáhnout skoro každý.

Nájemné

Výše nájemného je rozhodně vhodným předmětem k vyjednávání, zvláště v situaci, kdy se chystáte prodloužit nájemní smlouvu. Jestliže platíte včas každý měsíc, pronajímatel rozhodně upřednostní snížení nájemného stávajícímu nájemci před rizikem, které pro něj znamená nový nájemník.

Poplatky za kabelovou televizi, telefon či internet

Zákazníci jsou často nepříjemně překvapeni, když vyprší speciální akce a jejich měsíční tarif se dostane nečekaně výše. Proto sledujte, co nabízí konkurence a na jaké tarify láká nové zákazníky. Tyto informace sdělte svému současnému zprostředkovateli a upozorněte ho, že vážně uvažujete o změně. Řekněte mu, jakou konkrétní nabídku jste viděli a požádejte ho, aby výši vašeho tarifu adekvátně upravil.

Poplatky za kreditní karty

Vyjednat nižší úrokovou míru není v možnostech každého, ovšem pokud jste dobrým zákazníkem, může se vám podařit vyjednat zrušení sankčních poplatků. Pokud se chystáte zřídit si novou kreditní kartu, nezapomeňte při vyjednávání s jejím vydavatelem zmínit konkurenční nabídky a sazby.

10 nejlepších věcí, které jsou zadarmo

10 nejlepších věcí, které jsou zadarmo

Stojí za pozornost věci, za které nemusíte platit?

Členství ve sportovních klubech

Když si zakládáte nebo obnovujete členství, můžete si často vyjednat zrušení registračních poplatků. Pokud sami zmíníte, že například fitness center je v okolí dost, uvidíte, že vám cenu rádi sníží.

Údržba domu a zahrady

Stavební průmysl na tom stále ještě není moc dobře, a proto jsou pracovníci údržby připraveni jednat o cenách svých služeb. Zaměřte se na výběr levnějších materiálů a projednejte výši odměn za vykonanou práci.

Oblečení

Než zaplatíte za vybraný kus oblečení, zkontrolujte jeho stav. Jestliže objevíte například malou skvrnu, neváhejte a upozorněte na tuto vadu prodávajícího, který vám může nabídnout slevu.

Cokoli z druhé ruky

Jestliže někde existuje prostor ke smlouvání, rozhodně je to u zboží z druhé ruky. Byla by škoda zaplatit za zboží v obchodě se starožitnostmi cenu stanovenou obchodníkem. Ten totiž s vyjednáváním o ceně přímo počítá.

Zájezdy

Online prodejci zájezdů se doslova předbíhají ve výhodných nabídkách. Proto se dostatečně porozhlédněte, než si zarezervujete konkrétní dovolenou. Jestliže využíváte služeb cestovní kanceláře, nebojte se zmínit nabídky, které jste našli na internetu. I když vám online prodejce či cestovní kancelář nemusejí nabídnout výhodnější cenu za noc, můžete se dočkat slevy u dopravy nebo doprovodných služeb.

Článek vyšel na www.investicniweb.cz

Další článek


 

celkem 2 komentáře

Nejnovější komentáře

Nám se třeba podařilo domluvit drobnou procentuální ...
Josef
11. 5. 2016, 14:39
Levnější materiály? Proč? To zas potřeboval někdo de...
AAA
31. 3. 2016, 07:24

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená