Jestli si myslíte, že akce Den dopravy zdarma je dárkem pro nás zákazníky, jste na omylu. Je to samozřejmě velké lákadlo na kupující, kteří se nechají strhnout k nakupování. A z toho pochopitelně těží e-shopy.
„Den dopravy zdarma má na zákazníky silný psychologický efekt. I přesto, že stále více e-shopů nabízí bezplatnou dopravu standardně, je tato akce pro Čechy atraktivním lákadlem. Lidé ji využívají často při nákupu levnějšího zboží, u kterého na bezplatnou dopravu standardně nedosáhnou,“ říká ředitelka komunikace Kasa.cz Andrea Čižmářová. Právě Kase tato akce v loňském roce přinesla nárůst tržeb o 70 procent (v porovnání se stejným obdobím předešlého roku). Letošní rok podle Kasy bude stejně úspěšný, ne-li úspěšnější.
Než začnete bezhlavě nakupovat, vše si přepočítejte.
Před Vánoci sáhneme po všech výhodách, které nám e-shopy nabídnou. Je logické, že při nákupu zboží využíváme srovnávačů cen, které nás také informují o dopravě zdarma. Mimo jiné ale hledáme inspiraci, jaké dárky pořídit.
„Den dopravy zdarma nám proto pomůže podpořit další návštěvy u těch zákazníků, kterým ve dnech této akce nabízíme bezplatné doručení u levnějších výrobků, které běžně zdarma nedoručujeme, i u produktů, u kterých je to standardem. Loni se díky této akci zvedly tržby na webu o 27 procent oproti předchozím týdnům. Nejprodávanějším produktem byl elektrický čistič oken, největší zájem byl také o IT produkty a mobily včetně příslušenství. Letos v rámci dne dopravy zdarma očekáváme nárůst prodejů o 30 procent oproti předchozím týdnům,“ uvedla tisková mluvčí Euronics Lenka Mastešová.