FinExpert.e15.cz

DC GROUP vymohla pro klienty pohledávky za 400 milionů korun

V tuzemsku DC GROUP spravuje pohledávky v celkové hodnotě 660,5 milionů korun. Z této sumy je téměř 90 procent vedeno v českých korunách.

Společnost DC GROUP, která nedávno kapitálově vstoupila do největší světové inkasní sítě TCM Group International, v loňském roce vymohla při správě pohledávek svým klientům sumu 400 milionů korun. To představuje zhruba 75 procentní úspěšnost, přičemž průměr v České republice dosahuje 55 procent.

DC GROUP obhospodařovala na konci loňského roku v České republice 24 132 případů, jejichž průměrná výše je zhruba 27 tisíc korun. „Řešíme případy pohledávek v řádu stokorun, ale i milionů,“ uvedl obchodní ředitel DC GROUP Ladislav Procházka.
Mezi klienty DC GROUP patří řada renomovaných firem, jako například HENKEL, MEDIATEL, BGS LEVI Czech, AGIP, Robert Bosch, SAINT-GOBAIN, Buderus, ING BANK, Slovnaft, Barum, FERONA či LINDE GAS.

Firma loni kapitálově vstoupila jako jeden z prvních českých subjektů do belgické společnosti. V TCM Group International získala DC GROUP přes tři procenta akcií. „Až do té doby působila DC GROUP jako nezávislé zastoupení TCM Group International pro Českou republiku. Nyní jsme přímo akcionářem TCM, což nám zajišťuje pozici exkluzivního partnera v České republice, dává ještě lepší přístup k jejímu know-how a umožňuje nabízet našim klientům služby v celosvětovém rozsahu,“ uvedl obchodní ředitel DC GROUP Ladislav Procházka.

Společnost DC GROUP vznikla v říjnu 2005 a zabývá se především komplexním řešením pohledávek včetně mimosoudního i soudního řešení, rozhodčího řízení, exekucí, přímého i nepřímého odkupu pohledávek a otázkou prevence a řízení obchodního rizika pomocí unikátního informačního systému Octopus. Tento systém umožňuje klientům DC GROUP prověřit bonitu obchodního partnera ještě před tím než vznikne pohledávka. Spojuje totiž na jednom místě informace z veřejných i neveřejných pravidelně aktualizovaných databází. „Je to takový soukromý detektiv sloužící jako prevence pro naše zákazníky,“ uvedl s nadsázkou ředitel vývoje DC GROUP Petr Slapnička a zároveň dodává, že je Octopus marketingovým nástrojem, který nalezne využití prakticky v každé firmě. DC GROUP je tvořena profesionály, kteří mají zkušenosti z informačních a inkasních agentur v České republice.

TCM Group International byla založena v Belgii v roce 1987 a své služby poskytuje prostřednictvím sítě nezávislých inkasních agentur a specializovaných právních firem působících ve 144 zemích světa. „Výborná znalost místních poměrů v kombinaci s celosvětovou přítomností zaručuje klientům TCM úspěšné inkaso pohledávek, ať jsou jejich dlužníci kdekoli,“ říká Ladislav Procházka.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená