FinExpert.e15.cz

D&B zvyšuje rizikovost Maďarska

D&B (Dun & Bradstreet) vidí Maďarsko v mnoha směrech jako zemi nejvíce vystavenou zhoršování vnějších finančních a ekonomických podmínek.

Proto přistupuje ke snížení hodnocení rizikovosti Maďarska, aby upozornila na možnou změnu investičního klimatu.

Maďarsko je první z pěti nejrozvinutějších bývalých komunistických zemí (Česká republika, Maďarsko, Polsko, Slovensko, Slovinsko), která je citelně postižena prohlubující se finanční krizí..Pokračující zpřísňování podmínek pro mezinárodní likviditu a vyhlídky na prudké zpomalení ekonomického růstu po celé Evropě vyvolaly obavy o schopnost Maďarska prodloužit splatnost svého konfiskovatelného zahraničního dluhu. Nedostatek likvidních prostředků v bankovním systému se objevil v polovině října a s tím, jak investoři snížili objemy operací na maďarském trhu, forint prudce oslabil. "I když jsou přijata opatření ke zmenšení finanční zranitelnosti země (mezi nimi prodloužení úvěrové linky ECB, nebo opatření k oživení trhu se státními cennými papíry), rozhodli jsme se snížit D&B hodnocení rizikovosti Maďarska o jeden stupeň na DB3a, abychom tak upozornili naše zákazníky na možnou změnu investičního klimatu," komentuje vývoj Alena Seoud, generální ředitelka Dun & Bradstreet Česká a Slovenská republika.

Členství v EU a připravenost ECB pomoci s operacemi Maďarské centrální bance pomohou Maďarsku zajistit dostatečný objem zahraničních fondů, z nichž by splácelo svůj zahraniční dluh, což se pozitivně promítne do finanční stability země. Uvážíme-li však dlouhodobě vysoký stupeň mezinárodní finanční nejistoty, očekáváme zároveň, že v nejbližších měsících přetrvá nejistota směnného kursu, uvádí se v analytické zprávě D&B..

„Přestože tedy neočekáváme, že by se Maďarsko propadlo do hluboké finanční krize, snížení jeho hodnocení odráží rizika pramenící z rozsáhlých potřeb zahraničního financování země v kontextu již zmíněné finanční nejistoty a nepříznivých vlivů, které bude mít mezinárodní finanční krize na vyhlídky ekonomického růstu Maďarska“, vysvětluje Christian Jenni, D&B analytik pro střední Evropu.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená