FinExpert.e15.cz

Daňové veřejnosti nejvíce vadí časté změny v legislativě

Praha, 27. ledna 2014

Čtvrtý ročník soutěže Era Daňař & daňová firma roku 2013 potvrdil nespokojenost veřejnosti s častými změnami daňové legislativy. Neustálé změny v zákonech dostaly stejně jako loni anticenu Daňový citron roku. Nejvstřícnější pracovníci finančních úřadů jsou podle veřejného hlasování na internetových stránkách www.danarroku.cz v Jihomoravském kraji.

Soutěž Era Daňař & daňová firma roku se každým rokem stále více dostává do povědomí nejen daňových odborníků, ale i veřejnosti, o čemž svědčí zejména nárůst zaslaných hlasů v jednotlivých kategoriích. „Díky této soutěži se nám daří nastavovat jakési pomyslné zrcadlo těm, kteří se oblasti daní a daňové problematice denně profesně věnují,“ říká Lenka Heřmánková, výkonná manažerka Ery, která má na starosti podnikatele. „Zároveň je to užitečná zpětná vazba i pro nás v bance, protože na základě získaných informací můžeme vytvářet nové služby a nástroje, které klientům usnadní podnikání a zkvalitní poskytované služby. Významný krok ve zjednodušování komunikace s veřejným sektorem představují třeba Komfortní datové schránky, do nichž je možné vstupovat přímo z prostředí elektronického bankovnictví. Era a ČSOB je zavedly loni na podzim a využívá je již řada našich klientů,“ upozorňuje Heřmánková.

Daňovou osobností roku 2013 ve státní sféře se stal Jan Knížek, ředitel Generálního finančního ředitelství. „V posledních třech letech jsme ve finanční správě zažili nesmírně hektické období – ať už šlo o zavedení daňového řádu do praxe, zavedení a správu druhého pilíře důchodové reformy nebo o rekodifikaci soukromého práva. Výsledky soutěže beru jako ohlédnutí za tím, jestli to děláme dobře nebo špatně, a jak nás vnímá laická a odborná veřejnost,“ shrnuje Knížek.

„Profese daňového poradce a správce daně je velmi náročná a vyžaduje rozsáhlé znalosti. Mezi daňaři je mnoho špičkových odborníků,“ tvrdí Martin Tuček, prezident Komory daňových poradců ČR. Jedním z nich je i Jiří Nesrovnal z N-Consult, jenž se stal daňovou osobností roku 2013 v komerční sféře.

Další tisková zpráva Fondům ČSOB se loni dařilo. Sedm z nich rostlo meziročně o více než 10 %

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená