FinExpert.e15.cz

Daně zaplatíte zdarma na každé poště


erko  |  20. 02. 2006 09:03

To je neskutecny. Ja snad misto toho, abych dal vecer v internetovem bankovnictvi prevod z uctu, tak pujdu k bankomatu, vyberu penize, a ponesu je na postu. Pripadne v dobach, kdy jsem zacinal, jsem tech par tisic zaplatil v hotovosti hned po podani danoveho priznani - vse vyrizeno na jednom miste, zadne chozeni na postu. Ten Sobotka je fakt idiot, podnikatelum tohle prece nijak nepomuze, a jini lide ho kvuli tomu volit nebudou.

 | 
bublina  |  21. 02. 2006 08:36

v době počítačů, kdy skoro každý má účet a využívá bezhotovostní převod, přijde Sobotka s takovým nesmyslem! Každý podnikatel má účet a většina lidí taky, akorát důchodci a pár jedinců účet nemá a kvůli nim zavádět platbu složenkou je zbytečné, protože důchodci daně neplatí a těch pár jedinců si může na finančák dojít. Proč chce zavírat pokladny na FÚ a brát těm lidem práci? To je přesune na poštu? Vždyť poplatky poště budou na skoro tak vysoké jako plat úředníka na FÚ, který tam může být užitečný i na jiném oddělení FÚ, ale na poště ne. Kdyby to platit Sobotka ze své kapsy, nevymýšlel by bludy.

 | 
*  |  23. 02. 2006 08:48

Pane Sobotko ! To snat ne !!  Vždyť z tohodle je až moc průhledně vidět na jaké úrovni Vaše myšlenkové pochody brouzdají. Člověka, který vede úřad mynisterstva financí celého našeho státu, by snat ani taková hovadina neměla napadnout!
 

 | 
Romana  |  07. 03. 2006 10:26

ale toto je asi jeden z nejlepších nápadů, který vzešel z MF. Všichni si myslí, že všichni mají účet a všichni platí bezhotovostně - a proč v každém termínu stojí na finančáku děsné frony na pokladnu, platba přes 100 tisíc není vyjímka - dnešní podnikatelé preferují platbu z ruky do ruky - dát dneska něco někomu na fakturu je risk, tak když mají hotové peníze - vy si myslíte, že jdou do banky, složí to tam za poplatek a pak to ještě za poplatek odešlou úřadu? Ne, oni si jdou zanadávat do fronty na FÚ a složit to tam. A to vůbec nemluvím o placení daně z nemovitostí v květnu - důchodci stojí ve frontě už od sedmi od rána - přeci nebudou platit na poště 20 Kč. No, oni to mají sice trochu jako společenskou událost, ale kdyby to mohli zaplatit zadarmo na poště v obci, tak do toho určitě půjdou. A kritika, že nás to bude stát jen peníze - to provoz pokladen je taky pořádně drahý. Takže můj názor je, že je to docela rozumný nápad, otázka bude jak se osvědčí v praxi. Navíc byly slíbené už v únoru a zatím ticho po pěšině...

 | Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená