FinExpert.e15.cz

Další rallye

Nasdaq Composite přidal 5 %

Býk se vrátil na americké akciové trhy. Tak by se dal shrnout vývoj za minulý týden. Nejvíce posílil agresivnější index Nasdaq Composite, když přidal 5 % na 2057,2 bodu. Druhou příčku obsadil index S&P 500 se ziskem 3 % na 1141,7 bodu. Pozadu nezůstal ani Dow Jones index: +2,5 % na 10 469,8 bodu.

Pokud předminulý týden platilo, že ztrátové dny výrazně převažovaly, minulý týden indexy klesaly pouze ve středu, přičemž nejsilnější růst přišel hned v pondělí a potom v pátek.

Díky výsledku za minulý týden se také změnil výsledek za celý tento rok. Minulý pátek platilo, že všechny tři hlavní indexy se nacházely v kladném teritoriu, nejvíce mají na kontě  Nasdaq Composite společně s S&P 500: shodně +2,7 %.

Trh práce ve formě
Z kurzotvorných zpráv příjemně potěšila především páteční čísla o trhu práce. Analytici očekávali míru nezaměstnanosti 5,6 % a počet nově vytvořených okolo 120 tisíc. Nakonec činila míra nezaměstnanosti 5,7 %, tedy mírně horší údaj, nicméně počet nových pracovních míst dosáhl 308 tisíc, tedy výrazně nad odhady analytiků. Navíc byly revidovány (pozitivně) také čísla za leden a únor.

Sun a Dow
Z firemní sféry se dařilo akciím společnosti Sun Microsystems, které přidaly přes 20 % za jediný den. Investoři tak reagovali na dohodu s Microsoftem ohledně právních sporů, která přinese Sunu finanční kompenzaci.

Zajímavou změnou projde tradiční index Dow Jones Industrial Average, který obsahuje 30 titulů. Nově mají být zařazeny tituly AIG, Pfizer a Verizon Communications. Naopak z kola ven půjdou AT&T, Eastman Kodak a International Paper.

Tento týden se čekají informace ohledně ISM indexu (služby) či PPI. Ve středu po uzavření trhů by měl reportovat internetový portál Yahoo!.

Doma: Erste na maximech
Index PX 50 si na konto připsal další body. Minulý týden nakonec posílil o téměř 3 % a přiblížil se hodnotě 840 bodů. Konkrétně se dařilo Českému Telecomu, který se přiblížil k 350 korunám. Posilovaly také oba bankovní tituly: Erste Bank nad 4100 korun či KB nad 3200 korun. Naopak v poklesu nadále pokračovaly akcie tabákové firmy Philip Morris ČR, jež se podívaly pod 19 000 korun. Nedařilo se ani akciím Českých radiokomunikací.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená