FinExpert.e15.cz

Další letní změny v sazebnících bank

S příchodem srpna mění svůj sazebník Fio banka či Volksbank.
Další letní změny v sazebnících bank

S počátkem srpna připravily změny v sazebníku další banky – ČSOB, Fio banka a Volksbank. O změnách první jemnované banky jsme již informovali na začátku července v článku Změny v sazebníku ČSOB a Oberbank neurazí ani nenadchnou. Novinky Fio banky a Volksbank představíme v dnešním článku.

Fio banka

Podle projektu Vstricnabanka.cz, zůstala Fio banka zároveň s mBank  i v druhém čtvrtletí tohoto roku poplatkově nejvstřícnější bankou s nejvyšším hodnocením v oblasti poplatků a přehlednosti sazebníků. Změny ve Fio bance jsou platné od dneška, takže uvidíme, zda ovlivní oblibu Fia.

První drobná změna nás čeká u příplatku za osobní podání příkazu či instrukce, kde se cena 30 Kč nemění, banka pouze v poznámce nového sazebníku připomíná, že při změně banky je klient na základě Kodexu České bankovní asociace z října 2009 osvobozen od příplatků za založení trvalého příkazu nebo souhlasu s inkasem. Toto platí, pokud měníte banku a převádíte platby na nový účet.

Nově banka nabízí vklad hotovosti (v Kč) na pokladně banky třetí osobou za poplatek 30 Kč. Třetí osobou je myšlena fyzická osoba, která není majitelem účtu. Pokud osoba odmítne poplatek uhradit, nebude bankou její vklad přijat.

Fio také rozšířila nabídku platebních karet k běžným účtům vedeným v Kč i EUR. Za roční poplatek 3 000 Kč můžete vlastnit MasterCard Gold a VISA Gold. K VISE Gold nabízí banka i několik typů cestovního pojištění za roční poplatek v Eurech. Jejich přehled a cenu najdete v tabulce pod textem.

Položkado 31. 7. 2011od 1. 8. 2011
Vklad hotovosti v CZK třetí osobou na pokladně bankynenabízeno30 Kč
MasterCard Gold, VISA Goldnenabízeno3 000 Kč/ročně
VISA Gold s cestovním pojištěním Standardnenabízeno104,30 €/ročně
VISA Gold s cestovním pojištěním Standart Familynenabízeno134,80 €/ročně
VISA Gold s cestovním pojištěním Exclusivenenabízeno136,50 €/ročně
VISA Gold s cestovním pojištěním Exlusive Familynenabízeno197 €/ročně

Změny u Volksbank

Volksbank pro větší přehlednost a rychlejší orientaci sazebník nově rozdělila na šest částí podle typů klientů. Změn je opravdu hodně a začínají platit 8. srpna.

Od srpna si připlatíme hned u několika položek – za vedení Běžného účtu a Fit Konta, kde banka zvyšuje měsíční poplatek a sjednocuje na 47 Kč, u Aktiv konta vzroste poplatek za měsíční vedení dokonce několikanásobně – z 9 na 55 Kč. Banka zároveň vyřazuje Fit a Aktiv konto z aktivní nabídky.

Budete-li potřebovat duplikát výpisů, duplikát Avíza o debetování či kreditování účtu, poplatek se sjednocuje na 50 Kč u výpisu za 12 měsíců i výpisu staršího 12 měsíců. U Infoterminálu nově ušetříte 10 Kč, protože poplatek za duplikáty u tohoto produktu je zrušen. Sjednocuje se i poplatek za výpisy z účtu, kdy za všechny výpisy zaplatíme 35 Kč.

Změny v sazebníku ČSOB a Oberbank neurazí ani nenadchnou

Změny v sazebníku ČSOB a Oberbank neurazí ani nenadchnou

Oberbank změnila sazebník k 1.7.2011, ČSOB k 1.8.2011.

Příznivých změn se dočkáme u poplatků za vedení a zrušení termínovaného vkladu, ty budou nově zdarma. Poplatek za předčasný výběr či předčasné zrušení termínovaného vkladu bude posuzován individuálně. Za minulých podmínek klient zaplatil 2 % z částky, minimálně však 899 Kč.

Stoprocentní nárůst nás čeká u poplatku za zahraniční trvalý příkaz – založení bylo zdarma, vedení a zrušení za 100 Kč, nyní bude poplatek sjednocen na 200 Kč. Stejné navýšení čekejte i při vkladu na účet u Českomoravské stavební spořitelny – z 25 Kč se poplatek zvyšuje na 50 Kč.

Výběr hotovosti na přepážce bude o 15 Kč dražší a při výběru hotovosti nad 250 000 Kč v průběhu jednoho dne si bude banka účtovat 0,2 % z vybrané částky, původně si účtovala 1 % a maximálně 2 000 Kč.

Zdražuje se poplatek za vyšlou platbu pořízenou prostřednictvím elektronického bankovnictví u jednorázové položky mimo Volksbank CZ na 5 Kč a u položky mimo Volksbank CZ (pravidelné) zaplatíme nově 6 Kč.

Banka připravuje pro klienty nové Domácí konto pro fyzické osoby nad 18 let, které začne nabízet od 1. 11. 2011. Podmínkou založení tohoto konta je alespoň jedna příchozí bezhotovostní platba měsíčně v minimální výši 15 000 Kč a 5 a více odchozích transakcí měsíčně.

Pokud splníte tyto požadavky, dostanete od banky zdarma platební karty (Visa Electron, Maestro, Visa Classic, MasterCard Standard), Internet banking, eVýpis, Token a Kontokorentní úvěr. Dostanete také Věrnostní bonus 25 %, který se vztahuje na všechny služby a produkty ze standardních bankovních služeb (Sazebník poplatků, část Občané), včetně platebního styku, mimo několika kapitol ze sazebníku, které konkretizuje Volksbank na svých webových stránkách.

Používáte Phone banking?

Za vyšlou platbu prostřednictvím této služby zaplatíte 10 Kč místo původních 6 Kč, ať už v rámci banky nebo mimo. Příplatek za NON-STP platbu se snižuje na 300 Kč. Příplatek 150 Kč za manuální opravu chybného údaje nebo doplnění chybějícího údaje na platebním příkazu nebo změna údajů uvedených v chybném poli se nemění.

Volksbank zlevňuje ze 400 Kč na polovinu potvrzení o provedení platby (SWIFTová zpráva). O 100 Kč zdražuje příplatek za zahraniční platební papírový příkaz v rámci Volksbank CZ. Rovných 1 000 Kč zaplatíte při odvolání nebo změně platebního příkazu na vaši žádost, to je jednou tolik než doposud, ale odpadá poplatek cizí bance. O polovinu, tedy na 750 Kč, zdraží příplatek za spěšnou platbu.

Často využívané internetové bankovnictví nás vyjde měsíčně na 47 Kč, místo původních 30 Kč, o polovinu zdražuje obnovení bezpečnostních údajů (ze 100 Kč na 150 Kč) a ani měsíční poplatek za Phone banking nezůstane stejný – nově zaplatíme o deset korun více, tedy 49 Kč.

Zdarma nám Volksbank nabídne certifikát k přímému bankovnictví a zrušení služby Homebanking a MultiCash. Poplatky za platební karty zdražují také – výběr z bankomatu Volksbank CZ bude o 1 Kč dražší, výběr z bankomatu ČSOB o 2 Kč. O 5 Kč vzroste poplatek za výběr z bankomatu jiné banky či společnosti v ČR. Volksbank zlevní vedení debetní karty Visa Electron a Maestro o 1 Kč a vedení MasterCard Standard a Visa Classic zlevní o 4 Kč. Pozitivní zprávou je, že banka ruší poplatek 2 000 Kč za blokaci karty při podezření na podvodné použití držitelem.

Běžného uživatele kontokorentu potěší výrazně snížený měsíční poplatek za vedení kontokorentního úvěru – místo původních 50 Kč si banka bude nově účtovat 12 Kč. O 100 Kč méně zaplatíte při pořízení výpisu z katastru nemovitostí a 150 Kč ušetříte u poplatku za čtvrté a další čerpání hypotečního úvěru.

Některé vybrané změnyDo 7. 8. 2011Od 8. 8. 2011
Vedení debetní karty Visa Electron, Maestro20 Kč19 Kč
Vedení debetní karty MasterCard Standard, Visa Classic45 Kč41 Kč
Výběr z bankomatu Volksbank CZ - Maestro, MasterCard Standard Visa3 Kč4 Kč
Výběr z bankomatu ČSOB v ČR - Maestro, MasterCard Standard Visa6 Kč8 Kč
Výběr z bankomatu jiné banky/společnosti ČR - Maestro, MasterCard Standard, Visa 30 Kč35 Kč
Blokace karty při podezření na podvodné použití držitelem2 000 KčPoplatek zrušen
Vedení kontokorentního úvěru50 Kč12 Kč
Poplatek za pořízení výpisu z katastru nemovitostí350 Kč250 Kč
Poplatek za čtvrté a další čerpání - hypoteční úvěry600 Kč450 Kč

O změnách ČSOB jsme již psali, přečtěte si o nich v článku:
Změny v sazebníku ČSOB a Oberbank neurazí ani nenadchnou

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená