FinExpert.e15.cz

CZECH AIRLINES: Upgrade do třídy Business i na letech aliance SkyTeam

Členové věrnostního programu OK Plus Českých aerolinií mohou nově využít upgrade do třídy Business i na letech aliance SkyTeam.

Členové věrnostního programu Českých aerolinií OK Plus mohou nově využívat upgrade za míle do třídy Business nejen na linkách Českých aerolinií, ale i na linkách alianceSkyTeam. Vyhledávanou výhodu, kterou dosud čerpali na linkách do 72 destinací Českých aerolinií, mohou nově od listopadu uplatnit na linkách do téměř 900 destinací devíti členů SkyTeamu. Umožňuje to spuštění nového společného aliančního produktu SkyTeam Mileage Upgrade.

„Možnosti věrnostního programu Českých aerolinií OK Plus se výrazně rozšíří. Upgrade do Business třídy, který je nejvyhledávanějším benefitem programu, budou moci členové nově využívat v téměř celé síti SkyTeamu, která nabízí spojení do více než 900 destinací ve 169 zemích světa,“ řekl ředitel věrnostních programů Českých aerolinií Tomáš Hrdlička. Nový program je významný nejen pro České aerolinie, ale i pro celý SkyTeam. „Možnost získávata využívat míle byla vždy klíčovou výhodou poskytovanou cestujícím aliancemi leteckých společností,” sdělil předseda SkyTeamu Leo van Wijk. „Zavedením programu SkyTeam Mileage Upgrade reagujeme na požadavky zákazníků, jimž se snažíme poskytovat stále širší nabídku výhod,” dodal.

Možnost využít upgrade do třídy Business na téměř celé síti SkyTeamu s výjimkou linek Alitaliea Continental Airlines má nyní každý člen věrnostního programu OK Plus. Upgrade získá před odletem za nasbírané míle v Kontaktním centru anebo prodejních kancelářích Českých aerolinií. Například cestující, člen OK Plus, na linkách operovaných společností Delta Air Linesz Prahy přes Atlantu do Los Angeles, který má zakoupenu elektronickou letenku v plném ekonomickém tarifu, může nově využít svých 20 000 mil na upgrade do třídy Business. Na letišti i na palubě si tak užije veškerého komfortu a služeb jako cestující Business třídy, jako je například přednostní odbavení, vyšší volná váha zavazadel, vstup do letištního salonku,a zejména více pohodlí a individuální servis na palubě letadla během letu.

Aby člen OK Plus mohl upgrade za míle v rámci SkyTeamu využít, musí:

  • zakoupit mezinárodní letenku do ekonomické třídy za plné jízdné, na jednu z devíti zúčastněných členských leteckých společností aliance SkyTeam. Let musí být prodáván a provozován stejným dopravcem SkyTeamu (code-sharové lety nejsou do nabídky zahrnuty)
  • nejméně tři dny před odletem zavolat na Kontaktní centrum Českých aerolinií a ověřit si dostupnost výhody, zkontrolovat stav účtu a informovat se, zda jsou místa v Business třídě k dispozici.

Má-li cestující nárok na tuto výhodu, má na účtu nezbytný počet mil a jsou-li místa ve vyšší třídě k dispozici, pracovník rezervací mu z účtu odečte míle a vydá letenku s potvrzenou vyšší třídou.

Věrnostní program Českých aerolinií OK Plus má v současné době více než 355 000 členů, což je meziročně téměř o čtvrtinu více. Skutečnými VIP klienty jsou pak držitelé prestižních věrnostních karet OK Plus Platinum, Gold, nebo Silver, kterým České aerolinie poskytují nadstandardní servis s individuálním přístupem. Do věrnostního programu pro firemní zákazníky, OK Plus Corporate, je v současné době zapojeno více než 4500 firem. Členy věrnostních programů Českých aerolinií tvoří lidé všech věkových skupin, nejmladšímu držiteli karty jsou dva roky, nejstaršímu 96 let.

Mezi hlavní výhody pro cestující a členy věrnostních programů Českých aerolinií patří možnost získání bonusových letenek. Kromě toho mohou cestující nasbírané míle vyměnit za řadu dalších odměn: upgrade do třídy Business, pronájmy vozů, nadváhu zavazadel, vstup do salonku, předplatné tiskovin, let na simulátoru nebo balonem a zájezdy s cestovní kanceláří HOLIDAYS Czech Airlines.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená