FinExpert.e15.cz

CYRRUS: Obchody s certifikáty rapidně rostou

V prvním čtvrtletí roku 2006 výrazně vzrostl zájem tuzemských investorů o obchodování s investičními certifikáty na burzách v zahraničí. Tento fakt dokládají poslední výsledky společnosti CYRRUS, a.s., která za první tři měsíce letošního roku zobchodovala certifikáty za 21 miliónů EUR a překonala tak již celý rok 2005. Certifikáty si získávají na oblibě a postupně nahrazují tradiční investování do investičních fondů, které není zdaleka tak transparentní.

„Investiční certifikáty nabízejí klientům téměř neomezené možnosti na zhodnocení jejich aktiv. Lze je různě konstruovat – od konzervativních až po vysoce spekulativní a sám je považuji za velmi zajímavý doplněk pro všechny typy portfolií,“ říká Jiří Loubal, ředitel společnosti CYRRUS, a.s.

CYRRUS, a.s., se dosud profiloval hlavně jako specialista na maržové obchody v systému SPAD na Burze cenných papírů Praha (dále BCPP). V prvním pololetí roku 2005 však získala společnost licenci na obchodování s deriváty a ihned začala aktivně nabízet také certifikáty. Ačkoliv u CYRRUSU stále dominují obchody uskutečněné na české burze, podíl obchodů s certifikáty neustále roste. Co se týče zahraničních aktivit, tak transakce s těmito produkty tvoří již více než 90 % objemu obchodů v zahraničí.

Kromě obchodů s certifikáty také výrazně rostly objemy obchodů s českými akciemi. V prvním čtvrtletí 2006 bylo zobchodováno 39 miliard Kč, z toho 7,5 miliard připadá na burzovní transakce a zbytek tvoří REPO operace. Objem obchodů v ČR byl oproti prvnímu čtvrtletí roku 2005 více než dvojnásobný.

Podle ředitele Jiřího Loubala je jasné, že letošní objem obchodů s certifikáty bude rekordní. Další rozvoj popularity těchto moderních produktů v ČR do značné míry ovlivní aktivity BCPP, která by měla zahájit obchodování s certifikáty také na tuzemském trhu. CYRRUS, a.s., je jedním z mála propagátorů certifikátů v ČR disponujících patřičnými licencemi a bohatými zkušenostmi s těmito produkty.

V současnosti má společnost CYRRUS, a.s., 64 zaměstnanců a z toho 24 licencovaných makléřů. Hlavní sídlo společnosti je v Brně a pobočka v Praze.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená