FinExpert.e15.cz

CYRRUS: CYRRUS, a.s. se stal IPO partnerem Varšavské burzy

Společnost CYRRUS, a.s. pokračuje v rozšiřování svých aktivit na středoevropských trzích. Po průlomovém produktu Superspad, který klientům umožnil kupovat německé, polské a maďarské akcie v českých korunách a po loňském oficiálním vstupu na hlavní parket polské burzy, se CYRRUS, a.s. v těchto dnech stal druhým českým a celkově dvanáctým IPO partnerem Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie S.A. (WSE).

Český obchodník s cennými papíry, který v letošním roce oslavil své desáté narozeniny si od užší spolupráce s WSE slibuje zejména rozhýbání stojatých vod v oblasti českých primárních emisí. Polský kapitálový trh je příkladem pro všechny středoevropské burzy. Díky penzijní reformě, polské obchodní nátuře a mimořádné vstřícnosti polské burzy proběhlo v Polsku loni 81 primárních úpisů. Od loňského podzimu navíc začal při WSE své úspěšné působení trh NewConnect, který přilákal již 54 středních a menších firem. Právě na tento segment se chce společnost CYRRUS, a.s. zaměřit.

„Již delší dobu cítíme od našich klientů nespokojenost s možnostmi financování svých aktivit. Úvěrování bankami se začíná díky hypotéční krizi v USA komplikovat a prodražovat. Vstup finančního investora do společnosti není vhodný pro všechny a primární emise je tedy zajímavou možností jak získat nedluhový kapitál. Trh NewConnect mohou využít i firmy poptávající kapitál pouze v řádech desítek milionů korun.“ říká šéf polských aktivit firmy a ředitel pražské pobočky Jan Procházka

Oficiální partnerství s WSE znamená, že polská burza certifikovala společnost CYRRUS, a.s. jako své “kontaktní místo“ v oblasti IPO v České republice, na které se mohou případní emitenti s důvěrou obrátit. Společným výsledkem této spolupráce je i konference o možnostech uvádění českých firem na NewConnect, která se koná 23.6.2008 v Praze za účasti zástupců WSE.
 
I přes počáteční dětské nemoci se naše aktivity v Polsku začínají slibně rozvíjet. Nyní máme několik projektů ve fázi finalizace úpisu a předpokládáme, že do konce tohoto roku minimálně dva dovedeme do úspěšného konce. Vzorem nám mohou být  dvě mimořádně úspěšné primární emise, VISA a NWR.“ říká Jiří Loubal, CEO společnosti CYRRUS, a.s.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená