FinExpert.e15.cz

ČSOB zpracovala první platbu čipovou kartou

 Československá obchodní banka (ČSOB) umístila první terminál, který je schopen zpracovat platbu čipovou kartou v pražském obchodě Marks & Spencer. Oznámil to ředitel komunikace banky Milan Tománek. Terminál bude zatím sloužit pouze zahraničním turistům, domácím zákazníkům ČSOB platební karty s čipovou technologií nevydává. Kdy začne ČSOB vydávat čipové platební karty českým klientům nesdělil.

 Projekt zpracování čipových transakcí byl dokončen ve spolupráci s asociací Visa International. ČSOB získala certifikát asociace Visa osvědčující kompatibilitu se světovým standardem EMV a je připravena nabídnout českým obchodníkům možnost přijímat platby čipovými kartami.

 „Současná připravenost ČSOB k rychlému rozšíření čipové technologie mezi obchodníky dává bance velké předpoklady k významnému posílení tržní pozice. Předpokládám, že v průběhu letošního a příštího roku významně podpoříme nárůst počtu terminálů pro platby čipovými kartami u našich smluvních partnerů ve sféře obchodu a služeb v ČR,“ uvádí Roman Kotlán, manažer útvaru karty ČSOB.

 Čipové nebo tzv. inteligentní karty nabízejí držitelům, bankám i obchodníkům výrazně vyšší bezpečnost. Informace uložené na čipové kartě prakticky není možné zkopírovat, díky čemuž mohou čipové technologie významně přispět ke snížení podvodů s padělanými kartami. Na čipovém terminálu ČSOB instalovaném v obchodě Marks & Spencer v pražské pasáži Myslbek provedl Miloslav Kozler, manažer asociace Visa International pro Českou a Slovenskou republiku, první platební transakci, když prostřednictvím čipové karty Visa vydané ve Velké Británii zaplatil za zakoupené zboží.

 Transakce, která trvala několik vteřin, potvrdila dobré předpoklady České republiky pro rychlé zavedení nových progresivních systémů elektronické platby. Poté, co čipové karty zaznamenaly výrazný nárůst ve Francii, Velké Británii a Maďarsku, přichází na řadu další země.

 Miloslav Kozler komentoval čipovou premiéru slovy: “Díky své bezpečnosti, pohodlí a rychlosti představují čipové karty platební nástroj budoucnosti a toto je další mezník ve vývoji čipových technologií ve střední Evropě. Pro asociaci Visa má Česká republika velký význam nejen z hlediska vydávání platebních karet, ale také proto, že je jedním z nejvyhledávanějších turistických i obchodních center v Evropě. Možnost přijímat čipové karty v České republice je prvním krokem k jejich masovému vydávání v blízké budoucnosti.“

 (Zdroj: tisková zpráva ČSOB a Visa International)

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená