FinExpert.e15.cz

ČSOB: Zajištěné fondy umožňují získat více než 11 % ročně

Nad očekávání příznivý vývoj na finančních trzích přinesl investorům do zajištěných fondů nové možnosti jak pracovat se svými investovanými úsporami. Proti původním předpokladům tak mohou nyní navíc při vhodné kombinaci zakliknout vyšší garanci výnosu, než tomu bylo na začátku jejich investice.

„Pokud nyní investoři, kteří investovali v minulém roce například do zajištěného fondu ČSOB Reverzní Click 1, přestoupí do některého z nově upisovaných fondů, mohou si tak zajistit minimální zhodnocení vložených prostředků až 22,50%. Zároveň se jim však uchová příležitost těžit z možného budoucího pozitivního vývoje na finančních trzích,“ řekl Jan Barta z ČSOB Asset Managementu. „Od klientů, kterým jsme tuto možnost vysvětlili máme velmi pozitivní reakce. Vysoce oceňují naše poradenství a možnost zvýšit své výnosy přestupem mezi jednotlivými fondy,“ dodal Barta.
V této souvislosti je pro klienty velice výhodná konstrukce zajištěných fondů ČSOB, která umožňuje jejich zpětný odkup bez výrazných nákladů. Na rozdíl od některých konkurenčních zajištěných fondů prodávaných v ČR tak u nich lze jednoduše provádět změny v investičním portfoliu kdykoli během investiční doby fondů. Díky tomu mohou investoři využít příležitostí, které se ve vývoji na finančním trhu objeví. Současné výnosy zajištěných fondů jsou opravdu velmi zajímavé - například ČSOB Světové akcie 5 nyní v červenci „zakliknul“ průběžný výnos ve výši maximálních 9,25 %, který bude po sečtení všech výnosů z minulých let vyplacen investorům při splatnosti fondu, celkové zhodnocení fondu však již dnes představuje pro jeho vlastníky téměř 27 %, tedy přes 7,6 % ročně. Zajištěný fond ČSOB Světový Click+ 11 má za sebou sice teprve rok a v srpnu kliknul poprvé, ale jeho zhodnocení činí dokonce 12,37%.

Fondy spravované finanční skupinou ČSOB/KBC byly založeny v Lucembursku a podléhají dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Činnost na území ČR se provádí na základě tzv. evropského pasu. V současné době ČSOB nabízí na všech svých pobočkách 150 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši 1630 miliard CZK

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená