FinExpert.e15.cz

ČSOB: Začínající léto investory neodradilo

Do zajištěných fondů Skupiny ČSOB bylo v uplynulém měsíčním upisovacím období vloženo více než 1,3 miliardy korun. Největší zájem investoři projevili o fond ČSOB Krátkodobého růstu, jež si připsal přibližně 350 milionů korun.

Od 1. července začala ČSOB nabízet k úpisu další zajištěné fondy. Aktuální nabídkou ČSOB potvrzuje roli inovátora a „tvůrce“ zajímavých investičních příležitostí na českém trhu. Dva nové zajištěné fondy ČSOB Světoví giganti, jež se soustředí na investice do největších firem na světě, a ČSOB Farmacie a biotechnologie, se zaměřením na globálně nejsilnější průmyslové odvětví, stojí za pozornost. První z nich investuje do koše akcií bank, naftařských koncernů, potravinářských gigantů a přináší unikátní spojení investice s životní ochranou. Slouží totiž jako podkladové aktivum k jednorázově placenému životnímu pojištění Maximal Invest. Druhý soustřeďuje aktiva vložená klienty do farmaceutických firem, biotechnologií a výzkumných společností. Řadu novinek rozšiřuje také další „vodní fond“, tentokrát ČSOB Akciový fond Vodního bohatství.

„Fond ČSOB Farmacie a biotechnologie je dalším z tématických fondů, které ČSOB pro investory připravila - tentokrát na téma zdraví,“ uvedl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti. „Akcie farmaceutického průmyslu mají relativně stabilní výnosový potenciál a jsou odolné i v období recese,“ doplnil Jan Barta. ČSOB Farmacie a biotechnologie se orientuje na nejsilnější společnosti, které mají nejvíce léků chráněných patenty s dlouhou expirační dobou a distribucí na významných trzích (např. USA). Fond se dále zaměřuje na společnosti s perspektivními výzkumnými plány a společnosti navázané na přední světové producenty farmak. Mezi vybranými akciemi jsou např. akcie společnosti Roche, Pfizer, Merck či Genetech – přední světové biotechnologické společnosti.  

„V akciovém koši zajištěného fondu ČSOB Světoví giganti jsou naproti tomu obsaženy společnosti, které se dokázaly propracovat mezi největší na světě a udržely si u analytiků pozitivní výhled,“ stručně komentoval zaměření fondu Jan Barta. „Podle poměrových ukazatelů jsou tyto společnosti oproti dlouhodobému průměru levné, jejich nákup je tedy v současné době výhodný,“ doplnil Jan Barta.

Po dvou velmi úspěšných úpisech zajištěného fondu ČSOB Vodního bohatství, přináší ČSOB možnost investovat do tohoto tématu také prostřednictvím otevřeného akciového fondu. „Akcie do portfolia tohoto fondu jsou vybírány po konzultaci s nezávislým výborem životního prostředí, jehož služby využívá náš vlastník, KBC Group,“ upřesnil Jan Barta. „Průměrná výkonnost vodního indexu činila za poslední tři roky 21 % ročně“, dodal.

Aktuálně nabízené fondy ČSOB od 1. července:

 

  • ČSOB Farmacie a biotechnologie 1 – NOVINKA
  • Maximal Invest – ČSOB Světoví giganti 1 - NOVINKA
  • ČSOB Reverzního rozpětí 5
  • ČSOB Asijského růstu 4
  • ČSOB Akciový fond Vodního bohatství - NOVINKA
Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená