FinExpert.e15.cz

ČSOB: Úvěry zdravotníkům k překlenutí platební neschopnosti zdravotních pojišťoven dosáhl 167 milionů Kč

Celkem 441 zdravotnických zařízení během dvou měsíců využilo speciální nabídky ČSOB, která jim umožňuje jednoduše vyřešit problémy způsobené zpožděním plateb zdravotních pojišťoven. Objem finančních prostředků, které byly zdravotníkům poskytnuty na překlenutí platební neschopnosti pojišťoven přesáhl 167 milionů korun.

Všem lékařům a zdravotnickým zařízením nabízí ČSOB od 1. listopadu jedinečné řešení, jak předejít problémům způsobeným zpožděním plateb zdravotních pojišťoven. Lékaři, kteří kvůli opožděným platbám od zdravotních pojišťoven potřebují peníze pro chod svých ordinací, mohou snadno během 30-ti minutové návštěvy ČSOB získat až 1 milion korun. Nemocnice a jiná zdravotnická zařízení mohou získat až 90% hodnoty měsíčních záloh účtovaných pojišťovnám. 

„Jsme velmi rádi, že mají lékaři a zdravotnická zařízení o naši speciální nabídku zájem. Přestože nijak nechceme suplovat roli státu a zachraňovat české lékaře ze současné krize, vnímáme nastalou situaci jako velmi závažnou. Ohlasy za první dva měsíce od zavedení naší nabídky ukazují, že jsme se rozhodli pro dobrou věc a mnohým z lékařů tak pomohli vyřešit existenční problémy,“ uvedl Jaromír Sladkovský, ředitel marketingu ČSOB.

Nabídka pro lékaře

ČSOB poskytuje soukromým lékařům za zvýhodněných podmínek prostředky ve výši 80% hodnoty zdravotní péče fakturované zdravotním pojišťovnám za poslední čtyři měsíce. Podmínkou je existující platná smlouva o poskytování a úhradě zdravotní péče s VZP nebo dvěma jinými zdravotními pojišťovnami. Lékaři tak mohou získat až 1 milion korun za výhodnou úrokovou sazbu ve výši 6% p.a. To vše během jedné, 30-minutové návštěvy pobočky ČSOB. Cena zdrojů? V případě faktury ve výši 100.000,- Kč a zpoždění její úhrady v délce 60 dní dosáhnou celkové náklady na její profinancování 1.200,- korun, tj. lékař nese zátěž 20 korun denně.

Nabídka pro nemocnice

Nemocnicím poskytuje ČSOB financování jejich pohledávek za VZP až do výše 90% měsíčních záloh od této pojišťovny prostřednictvím kontokorentního úvěrů či revolvingového úvěru (k tomu je třeba zastavit pohledávky za pojišťovnou).

Nabídka odkupu pohledávek za VZP

ČSOB také odkupuje pohledávky za VZP vzniklé z titulu poskytnutí zdravotní péče pojištěncům této zdravotní pojišťovny. V posledních šesti měsících tuto možnost zdravotnická zařízení využila v celkovém objemu 1 miliardy korun. ČSOB financuje až 100% nominální výše pohledávky vyjádřené vyfakturovanou částkou. Za odkoupení pohledávek za VZP zaplatí zdravotníci jednorázový poplatek za uzavření smlouvy ve výši 3.000,- korun a dále poplatek ve výši 1,5% z objemu pohledávek. Při prodeji pohledávky za VZP ve výši 100.000,- korun tak získají na svůj účet 98.500,- korun

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená