FinExpert.e15.cz

ČSOB: Unikátní nabídka - pro investory pracují býci i medvědi

ČSOB přichází v dubnu s reprízou unikátního zajištěného fondu, který umožňuje dosáhnout výnosu nezávisle na tom, zda se na trhu právě prohánějí býci nebo medvědi (ČSOB Býci a medvědi 3 ). Fond vázaný na životní pojištění je tentokrát zaměřen na komodity – Maximal Invest ČSOB Komodity 2. Komoditní fondy snižují volatilitu portfolia, zvyšují ochranu před inflací a svým chováním představují protiváhu akciím i dluhopisům. Komodity navíc v současné době výrazně rostou. Dubnové menu doplňují ČSOB Krátkodobého evropského růstu 1 a ČSOB Světových pivovarů 2 (KBC Click Beweries)

ČSOB Býci a medvědi 3 je unikátní zajištěný fond, který přináší výnos v každé z hlavních variant vývoje trhu (pokles/růst). Tato struktura vychází vstříc velmi konzervativním investorům, chrání je před volatilitou trhů a vytváří zhodnocení za každé situace.

Maximal Invest ČSOB Komodity 2investuje do komodit, u kterých je vysoký potenciál růstu – hliník, měď, zinek, nikl, olovo, WTI – ropa, zemní plyn, obilí, kukuřice, sója. Maximální výše výnosu není omezena. „Globální ekonomika je v současné době velmi “komoditně hladová“ a bude delší dobu trvat než bude nasycena. Navíc portfolio fondu je složeno tak, aby vyrovnávalo cenové fluktuace jednotlivých druhů a tím optimalizovalo konečný zisk,“ uvádí Jan Barta, generální ředitel, ČSOB Investiční společnosti.

Růstové trendy komodit jsou měřitelné v dekádách a ne v jednotlivých rocích. Jejich historicky nejkratší růstové období trvalo 14 let a v současné chvíli není růstový trend komoditního trhu zdaleka vyčerpán. Trvá již od roku 2000. „Do budoucna očekáváme výrazný nárůst spotřeby komodit. Čína a Indie spotřebovávají 30 procent světové produkce komodit a předpokládá se, že v příštích 20 letech stoupne jejich spotřeba na celých 45 procent. Navíc konkrétně ceny agro komodit výrazně rostou,“ doplňuje Jan Barta.

Po březnovém upisovacím období fondu ČSOB Světových pivovarů 1 (KBC Click Breweries 1) přichází k českým investorům jeho nástupce. Do prvního „pivovarnickéhofondu“ bylo v březnu investováno více než 152 milionů Kč.

Fond ČSOB Světových pivovarů 2 navazuje na svého předchůdce, ve svém portfoliu sdružuje skutečnou špičku světového pivovarnického průmyslu. „Vlajkovými loděmi“ fondu jsou největší světový producent piva britský InBev a světová dvojka, jihoafrický gigant SabMiller. Ten kromě jiného ovládá značkami Pilsner Urquell, Gambrinus, Radegast a Kozel přibližně 60 procent českého trhu. Následují koncerny Anheuser-Busch a Heineken, třetí a čtvrtý největší výrobce piva na světě. Tyto čtyři společnosti z portfolia fondu tvoří dohromady více než40 procentcelosvětové produkce piva. Strukturu fondu ČSOB Světových pivovarů 2 doplňuje řada velmi zajímavých a perspektivních pivovarů, jakými jsou například dánský Carlsberg, australský Foster´s či japonský Asahi.

„Pivo se jako spotřebitelský produkt může měřit s těmi nejdůležitějšími komoditami. Právěkomodity rostou trochu jinak než standardní investice. Pro jejich opačné chování v portfoliu se jim někdy říká investice „obranné“. Proto si myslím, že by tento fond mohl významně zlepšit diverzifikaci akciové části každého portfolia,“ uvádí Jaromír Vlk, investiční poradce ČSOB a dodává: „,, Komodity vám mohou udělat radost.“

ČSOB Krátkodobého evropského růstu 1 je zajištěný fond, který představuje vhodný nástupní prostor pro posílení akciových pozic v portfoliu a čekání na návrat trhů k růstové trajektorii. Předběžná zainvestovanost je nutná, protože k obratu dochází zpravidla v krátkém časovém úseku a bývá prudký. Nelze jej časově předpovědět. Promeškat jej, znamenat promeškat významný procentní růst.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená