FinExpert.e15.cz

ČSOB testuje nejnovější software Microsoft Vista

ČSOB testuje v rámci programu TAP („Technology Adoption Program“) společnosti Microsoft nejnovější operační systém Windows Vista. S podporou techniků výrobce zkouší, zda a jak tato nejnovější softwarová platforma může přispět ke zvýšení efektivity procesů spjatých s osobními počítači. Po úvodní fázi, kdy útvar informačních a komunikačních technologií („ICT“) ČSOB testoval 25 počítačů s tímto operačním systémem v laboratorním prostředí, dnes běží Windows Vista v pilotním provozu na téměř stovce počítačů banky. O případném širším nasazení nejnovější verze Windows Vista se ČSOB rozhodne až po plánovaném přemístění svého ústředí do pražských Radlic.

 „Od Windows Vista očekáváme především výrazné zefektivnění práce koncového uživatele osobních počítačů, který by se pozitivně projevil na službách našim zákazníkům. Pokud se potvrdí, že plně automatizovaná správa a nasazování Windows Vista na pracovní stanice nám pomůže snížit náklady na informační a komunikační technologie a zvýšit již tak vysokou úroveň bezpečnosti, pak by byla naplněna naše očekávání, která s novým operačním systémem spojujeme,“ popisuje přínosy Windows Vista Jiří Nosek odpovědný za rozvoj a správu prostředí na platformě Wintel.

Důvodem, proč ČSOB vstoupila do programu TAP společnosti Microsoft, je ověřit, zda nové uživatelské prostředí Windows Vista podporuje snadnější práci s informacemi, kterou by  zaměstnanci banky očekávali od integrovaného fulltextového vyhledávání a od virtuální organizace informací. Možnost členit dokumenty podle klíčových slov do jednotlivých projektů, na nichž zaměstnanci pracují, a nikoliv jen do počítačových adresářů a vytvářet tak virtuální složky, to je velký příslib Visty, který ČSOB teprve podřídí funkčnímu a zátěžovému testu. Podle ČSOB podporuje Windows Vista pracovní profily, které zjednodušují mobilní komunikaci a zaměstnancům tak umožní pracovat od jejich stolu, z míst kam zajíždějí za klienty a také z domova, což bude pro ČSOB stále důležitější.

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

nevhodnost fulltextu pro korporace
Keff
6. 12. 2006, 21:25

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená