FinExpert.e15.cz

ČSOB: Studenti oceňují bezplatné výběry z bankomatů v zahraničí

Od 1. června do konce září probíhá akce s ČSOB Studentským kontem Plus 5 výběrů z bankomatů v zahraničí po celém světě měsíčně zdarma.

Letní akce, kterou ČSOB připravila pro všechny majitele ČSOB Studentského konta Plus, zaznamenává u studentů značný ohlas. Úspěšnost akce dokazují údaje o výběrech hotovosti majitelů ČSOB Studentského konta Plus v zahraničí. Ve srovnání s loňským rokem zaznamenala ČSOB za červen a červenec nárůst výběrů v zahraničí o 61 %. Zajímavé je srovnání výběrů v červenci, kdy mladí lidé začali více cestovat, oproti květnu. Počet výběrů ze zahraničních bankomatů se totiž navýšil o rekordních 124 %. Atraktivitu volných výběrů pro studenty potvrzuje také nárůst nově uzavřených kont ve sledovaném období.

Studenti obdrželi pět výběrů z bankomatů kdekoliv po světe zcela bez poplatku. Veškeré mezibankovní poplatky za zprostředkování výběru za ně hradí ČSOB ze svých zdrojů. „Studenti oceňují hlavně to, že ať již jedou kamkoliv do zahraničí, odpadá jim nutnost nakupovat větší množství cizí měny, které stejně málokdy zcela přesně odhadnou a navíc se vystavují riziku případného zcizení,“ uvádí Martin Eyberger, výkonný manažer segmentu Platební komfort ČSOB. „Při nákupu cizí měny v zahraničních směnárnách navíc klient dostane méně výhodný valutový kurz, namísto devizového, který je používán při výběru z bankomatu,“ doplňuje Martin Eyberger. Při směně valut v zahraničí také hrozí riziko, že bankovky mohou být falešné.

Ondřej Strnad, spokojený majitel ČSOB Studentského konta Plus k tomu říká: „Dva týdny před tím, než jsem vyrážel na delší dovolenou do zahraničí jsem se dozvěděl o akci ČSOB s možností výběrů v zahraničí zdarma. Můj účet u jiné nejmenované banky mi toto nenabídl. Zašel jsem na pobočku a během týdne jsem měl připravenu mezinárodní embosovanou kartu. Vzhledem k tomu, že jsem cestoval nejen po zemích EU, ale také mimo ni, ocenil jsem, že s sebou nemusím vozit různé měny, ale na místě si vždy vyberu přesně tolik, kolik potřebuji. Vhledem k nulovému poplatku za vedení účtu a řadě doplňkových služeb včetně příchozích a ochozích plateb zdarma jsem nyní již pouze klientem ČSOB.“

Další článekcelkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

To sou kydy
bojler
26. 8. 2008, 12:30

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená