FinExpert.e15.cz

ČSOB: Skupina získala téměř čtvrtinu pojistného trhu

Skupina ČSOB dosáhla skvělý výsledek v oblasti prodeje samostatně placeného jednorázového životního pojištění. Předepsané pojistné za rok 2006 činilo 1,675 mil Kč, což odpovídá 23,5 % trhu. Trh v oblasti jednorázově placeného životního pojištění rostl za rok 2006 tempem 1,14 %. Za stejné období  vykázala banka ČSOB v této oblasti růst 25,8 % a to zejména zásluhou investičního produktu Maximal Invest.´

„Na pojistném trhu dochází v poslední době k vyšší preferenci produktů investičního životního pojištění na úkor životního pojištění s garancí zhodnocení. S tímto koresponduje i vývoj trhu v ČR, kde universální životní pojištění zaznamenává pokles zájmu klientů,  zatímco investiční životní pojištění se těší stále větší pozornosti,“ uvedl Pavel Kratochvíl odpovědný v ČSOB za prodej spoření a investic. Investiční životní pojišťění je moderním produktem, který umožňuje klientům samostatně rozhodovat o investiční strategii.
V období od 2. do 30. dubna je ve všech pobočkách ČSOB nabízena již jednadvacátá emise Maximal Investu. Tato emise Maximal Invest je spojena s investicí do zajištěného fondu ČSOB Asijských šampiónů 1. Investor tak má možnost podílet se na výkonnosti asijských ekonomik se zajištěním minimálního zhodnocení ceny jednotky za dobu trvání smlouvy ve výši 2 %, přičemž maximální výnos není omezen. „V podkladovém koši fondu ČSOB Asijských šampiónů jsou akcie společností získávajících významnou část tržeb v asijském regionu, především mezinárodních globálních společností. Jejich hlavní výhodou je výnosový potenciál a vyšší odolnost ceny vůči cyklickým poklesům,“ popisuje výhody investiční strategie Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti . Podle Barty mohou klienti těžit výhody ze silného ekonomického růstu  regionu, kde HDP roste rychleji než v USA nebo Evropě a od roku 1999 rostou regionální příjmy na hlavu 2x rychleji než v USA. „Většinový názor analytiků je, že asijský region, specificky pak Čína, se v tomto století stane leaderem světové ekonomiky a vystřídá tak USA,“ dodává Barta.

Ještě do konce dubna mohou investoři upisovat také zajištěný fond ČSOB Bankovního růstu I, který upsal už téměř 400 milionů korun. Jeho výnos je vázán na koš akcií z odvětví financí, které mají pozitivní výhled analytiků, vysokou ziskovost nebo profitují ze spojování finančních firem. Fond má čtyřletou splatnost a minimální výše investice je 5 tisíc korun.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená