FinExpert.e15.cz

ČSOB: Se zajištěnými fondy můžete investovat v Číně i Brazílii

Hned do čtyř zajištěných fondů ČSOB mohou ještě v průběhu května vstoupit zájemci o lepší zhodnocení peněz s ochranou svých investic. Krátkodobé fondy jsou mezi investory oblíbené, proto se dá o ČSOB Krátkodobého globálního růstu 3 se splatností necelé tři roky čekat značný zájem. Zajímavostí ČSOB Fixovaného růstu 5 je zase skutečnost, že může svým majitelům vynést větší zhodnocení, než jaký budou mít samotné akcie. Jakýkoliv i sebemenší růst každé z třiceti nakoupených akcií totiž započte fixní sazbou v hodnotě 40 %.

„Očekáváme opět oživení na kapitálových trzích a z toho plynoucí větší zájem o zajištěné fondy. Ty ostatně svoji přitažlivost prokázaly i v předcházejícím období, které příliš investorům nepřálo,“ uvedl generální ředitel ČSOB Investiční společnosti Jan Barta. Podle statistik stoupl v prvním čtvrtletí letošního roku objem majetku v zajištěných fondech o 1 procento, ačkoliv celkový majetek u podílových fondů klesal. „Pozorně sledujeme, jak se vyvíjí trhy v jednotlivých oblastech světa a jaká je jejich výkonnost. Ve fondu ČSOB Rozvojové trhy 1 jsme se proto zaměřili na investice do rychle rostoucích trhů jako je například Singapur, Jižní Korea, Čína, Jižní Afrika či Brazílie,“ dodal Jan Barta.

Čtvrtý z nabízených zajištěných fondů, Maximal Invest – ČSOB Světový lookback 2, je spojen s pojistnou ochranou. Specifikem tohoto fondu je jeho zvýhodněná počáteční pozice oproti jiným fondům i ostatním investicím. Za počáteční hodnotu koše akcií se totiž považuje nejnižší hodnota v průběhu šesti měsíců po jeho nákupu, což dává investorům větší šanci pro následný růst. „Tento fond splňuje sny mnoha investorů, protože dokáže najít dno u investovaných akcií a následně připsat investorům 70 % růstu akcií,“ uvedl Jan Barta. Investice přitom nemůže klesnout pod počáteční hodnotu a v případě úrazu s trvalým tělesným poškozením fond nabízí zajímavý bonus v podobě znásobení vloženého vkladu.

Všechny čtyři fondy bude nabízet ČSOB na svých pobočkách až do 30. května. Na investici do běžných zajištěných fondů stačí 5 tisíc korun. Do zajištěného fondu Maximal Invest s pojistnou ochranou je možné vstoupit s minimálním vkladem 30 tisíc korun. Zajištěné fondy ČSOB jsou součástí otevřeného fondu Fund Partners, SICAV. Fondy spravované finanční skupinou ČSOB/KBC byly založeny v Lucembursku a podléhají dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem. Činnost na území ČR se provádí na základě tzv. evropského pasu. Za svou historii nabídla ČSOB českým investorům již více než 200 různých fondů spravovaných v rámci skupiny KBC, která patří mezi největší evropské správce investičních fondů. Obhospodařuje majetek v celkové výši dosahující 230 miliard EUR.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená