FinExpert.e15.cz

ČSOB: S novým Maximal Investem lze zhodnotit peníze i přes pokles na finančních trzích

ČSOB na říjen připravila tři nové zajištěné fondy, které díky investorsky zajímavé struktuře, globálnímu zaměření a diverzifikaci nabízí kombinaci ochrany kapitálu i vyšší průměrné výnosy.

Na výběr je z relativně krátkodobého fondu ČSOB Světového růstu+ 21, ČSOB Světového lookbacku 3 a nechybí ani obnovená novinka Maximal Invest – ČSOB Fixovaný click 2.

S ČSOB pojištěním Maximal Invest navázaným na zajištěný fond ČSOB Fixovaný click 2 mohou klienti vydělat i na případném poklesu na finančních trzích. „Investiční období pětia půl roku je u Fixovaného clicku 2 rozděleno na roční mezidobí, přičemž za první období je klientům připsán velmi vysoký „click“ -6 %,“ uvedl Jan Barta, generální ředitel ČSOB Investiční společnosti. V následujících obdobích přispívá každá akcie s pozitivním vývojem6 % a akcie s negativním vývojem svou skutečnou výkonností. Minimální „click“ vždy odpovídá 2 %.

„Protože v každém období klientům připisujeme 2 % – 6 % mají ke dni splatnosti zaručen minimální výnos 14 %, který jim je vyplacen spolu s jejich vkladem. Nehledě na vývoj na finančních trzích tak mají klienti nejen zajištěnou návratnost své investice, ale i poměrně vysoký výnos,“ dodal Jan Barta.

ČSOB Světový lookback 3 představuje obnovenou velmi úspěšnou strukturu, která je vhodná pro současnou situaci na finančních trzích. „V současnosti si investoři nemohou být jisti, zda budou ceny akcií krátkodobě klesat či růst. Jisté však je, že dlouhodobě porostou. Proto je pro investory nespornou výhodou, že fond načasuje investici za ně,“ podotkl Jan Barta.

Klienti své investice před kolísavostí trhů mohou ochránit i s investicí do ČSOB Světového růstu+ 21. Tento zajištěný fond s poměrně krátkou dobou splatnosti (4 roky a 1 měsíc) je zaměřen na perspektivní sektory, společnosti a regiony a nabízí tak šanci zachytit obrat na světových trzích. „Fond Světového růstu+ 21 je po celou dobu svého trvání průměrován čtvrtletně. Zároveň nabízí jednoduchou strukturu a hodí se tak do každého investorského portfolia. Obzvláště investorům, kteří se chtějí podílet na očekávaném růstu akciových trhů bezpečnou cestou,“ komentoval Jan Barta.

ČSOB Světový lookback 3 ochrání a navíc i zhodnotí vložené investice i při poklesu trhů. Pokud by například akcie klesly o 20 % a poté se vrátily na svoji počáteční hodnotu, získají investoři jako výnos 14 % - oproti nulovému výnosu, pokud by se jednalo o otevřený fond. Klienti ale vydělají i například pokud by akcie po počátečním 10% poklesu následně o 50 % vzrostly. V tomto případě bude výnos z ČSOB lookbacku 3 42 %, s otevřeným fondem by investoři získali o dvě procenta méně.

Všechny uvedené fondy nabízí ČSOB na svých pobočkách až do 31. října. Na investici do běžných zajištěných fondů stačí 5 tisíc korun. Do zajištěného fondu Maximal Invest s pojistnou ochranou je možné vstoupit s minimálním vkladem 30 tisíc korun. Fondy spravované finanční skupinou ČSOB/KBC byly založeny v Lucembursku nebo v Belgiia podléhají dozoru lucemburské Komise pro dozor nad finančním trhem nebo belgické Komise pro bankovnictví, finančnictví a pojištění. Činnost na území ČR se provádí na základě tzv. evropského pasu. ČSOB na český trh uvedla již více než 200 zajištěných fondů.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená