FinExpert.e15.cz

ČSOB-PS: Rozšíření zemí pro službu Eurogiro

Poštovní spořitelna rozšířila možnosti výhodného zasílání peněz do zahraničí. Nově mohou lidé se službou Eurogiro posílat peníze do dalších šesti zemí. Celkem mohou klienti i neklienti Poštovní spořitelny s Eurogirem zasílat peníze do 15 zemí i přijímat je z nich za bezkonkurenční poplatky – už od 50 Kč.

Lidem, kteří chtějí zasílat peníze do zahraničí nebo z něj přijímat platby a kterým připadají stávající bankovní poplatky za tuto službu vysoké, nabízí Poštovní spořitelna službu Eurogiro. S ní mohou převádět peníze do a z 15 zemí za velmi výhodné poplatky. Nově k zemím přibyly nyní Belgie, Kanada, Rumunsko, Řecko, Španělsko a Turecko.

„Zájem o službu Eurogiro stále narůstá. Jen od počátku letošního roku jsme pro naše klienty zpracovali 96 tisíc převodů. Zařazení nových zemí do nabídky umožní dále rozšířit možnosti pro všechny, kdo chtějí výhodně převádět peníze,“ uvedl Libor Svoboda, výkonný manažer řízení produktů Poštovní spořitelny.

Největší počty převodů probíhají mezi ČR a Slovenskem a ČR a Německem. „Například mezi ČR a Slovenskem proběhlo od začátku roku více než 66 tisíc transakcí, mezi ČR a Německem přes 15 tisíc,“ řekl Libor Svoboda.

Oproti standardním bankovním převodům do zahraničí má Eurogiro jednu hlavní výhodu – je výrazně cenově výhodnější. Např. poplatky za převod peněz, které mají být připsány na účet na Slovensku, začínají na 50 Kč.

Eurogiro je způsob převodu peněz do a ze zahraničí, který umožňuje posílat prostředky určené pro výplatu hotovosti i pro připsání na účet. V současnosti je možné peníze touto formou posílat  mezi ČR a dalšími 15 zeměmi: Belgie, Chorvatsko, Japonsko, Kanada, Lucembursko, Maďarsko, Německo, Portugalsko, Rakousko, Rumunsko, Řecko, Slovensko, Španělsko, Švýcarsko, Turecko.

Poštovní spořitelna nabízí službu Eurogiro jako jediná banka na českém trhu od roku 2002. Službu mohou využívat fyzické osoby i podnikatelé, občané ČR i cizinci. K odeslání nebo přijetí peněz není potřeba být klientem Poštovní spořitelny. Službu Eurogiro mohou zájemci využít na 3300 poštách a ve Finančních centrech Poštovní spořitelny. Platba do zahraničí je doručena do tří dnů od data podání.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená