FinExpert.e15.cz

ČSOB prodala 21 budov v regionech, chce se více soustředit na obor svého podnikání

Dvě desítky nemovitosti v různých regionech České republiky prodala největší česká banka ve výběrovém řízení za podpory poradenské firmy Knight & Frank. Do účetních výkazů banky se prodej budov promítne mimořádným výnosem ve výši 309 mil. Kč. Transakce byla dokončena v těchto dnech.

Pobočky ČSOB zůstanou ve většině prodaných budov nadále v pronájmu. Odprodejem a zpětným pronájmem se banka zbaví provozování, údržby a obnovy nemovitostí v regionech a v důsledku toho dosáhne optimalizace nákladů.
 
Skupina ČSOB touto transakcí pokračuje v naplňování své strategie opouštět činnosti, které nejsou jejím hlavním předmětem podnikání a soustřeďovat veškerou energii na inovace, kvalitu a rozvoj finančních služeb. „Chceme být v prvé řadě lídrem na trhu finančních služeb. Podpůrné činnosti, jejichž kvalita je pro nás stejně důležitá, přenecháváme těm soukromým firmám, které to dovedou lépe než my. Nikdo není specialistou na všechno. ČSOB není primárně na trhu proto, aby vlastnila a spravovala budovy“, uvedl Milan Tománek, ředitel externí komunikace ČSOB. „Pobočková síť zůstává zachována, takže zvolené řešení je pro banku příznivé jak finančně, tak provozně“, dodal Tománek.

Využívání tzv. outsourcingu, tedy třetích stran k zajištění podpůrných činností pro vnitřní provoz, není v ČSOB novinkou. Podobně již banka přenesla na vnější dodavatele službu Helpdesk pro výpočetní techniku, činnost podatelen a archivů, úklidové služby a ostrahu budov či správu sítě svých bankomatů a jejich dotování hotovostí. ČSOB se tím pustila na cestu k dosažení „operační excellence“, kterou celosvětový trend charakterizuje jako úsporné, jednoduché a vysoce efektivní procesy, maximální soustředění na hlavní obor podnikání a plochou řídící strukturu.

Prodané nemovitosti kupují celkem 4 investoři, z toho nejvýznamnější část portfolia prodávaných budov přejde na společnost Bohemia Real Estate.

Budovy leží ve městech Benešov, Beroun, Brno, Boskovice, Český Těšín, Frýdek-Místek, Chrudim, Jičín, Liberec, Litoměřice, Mladá Boleslav, Moravská Třebová, Nový Bor, Nový Bydžov, Nový Jičín, Nymburk, Přerov, Rožnov, Sokolov, Vsetín a Vyškov.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená