FinExpert.e15.cz

ČSOB převezme Zemský penzijní fond

ČSOB převezme Zemský penzijní fond (ZPF) odkupem akciových podílů všech jeho dosavadních akcionářů. Příslušné smlouvy s nimi již ČSOB uzavřela. K převodu většiny akcií dojde až po získání souhlasu ÚOHS, Ministerstva financí a ČNB. Dosavadními akcionáři byly Mostecká uhelná společnost (88,53% akcií) ze skupiny Czech Coal, pojišťovna Kooperativa (8,64%), Sdružení odborových organizací Mostecké uhelné společnosti (0,89%), Odborový svaz pracovníků hornictví, geologie a naftového průmyslu (1,79%) a Krnovské opravny a strojírny (0,15% akcií).  Aktiva Zemského penzijního fondu se zhruba 14 tisíci klienty dosud ČSOB dlouhodobě spravovala a fond přivedla mezi nejvýkonnější penzijní fondy v ČR.
 
„Vzhledem k nízké porodnosti a stárnutí populace, bude příliv prostředků do státního solidárního systému důchodů v ČR nevyhnutelně v budoucnosti klesat. Také proto považujeme penzijní fondy za důležitý pilíř pro zajištění Čechů ve stáří. Vysokým výnosem, který opakovaně připisují naše penzijní fondy,  ČSOB osvědčuje, že umí dobře zhodnocovat svěřené úspory. V tomto trendu chceme pokračovat i při správě Zemského penzijního fondu,“ říká Petr Beneš, zodpovědný za řízení penzijních fondů ve skupině ČSOB.
Skupina ČSOB je v současnosti v České republice čtvrtým největším poskytovatelem penzijního připojištění z hlediska počtu klientů. Loni na podzim dokončila akvizici jiného zaměstnavatelského fondu, Hornického penzijního fondu s 19 tisíci klienty. Penzijní fondy ČSOB dosáhly v loňském roce výrazných úspěchů. Pro klienty bylo nejdůležitější připsané zhodnocení, které bylo u ČSOB PF Progres vůbec nejvyšší na trhu (za rok 2004 5,3 %) a u ČSOB PF Stabilita třetí nejvyšší (za r. 2004 4,3 %). Vysoké zhodnocení očekávají penzijní fondy ČSOB i v letošním roce.

Obdobnou zkušenost se zhodnocením prostředků mají se Skupinou ČSOB podílníci zajištěných, profilových či jiných podílových fondů. ČSOB spravuje svým klientům různou formou celkem 603 miliardy korun aktiv. Poradenství klientům při řízení osobních a rodinných financí a budování finančního zajištění klientů je přitom pro ni oblastí prvořadého zájmu.

„ZPF je úspěšný, stabilní a ziskový,“ komentuje rozhodnutí o prodeji Vasil Bobela, místopředseda představenstva společností Mostecká uhelná a.s. a Czech Coal a.s. a dodává: „Trendem je ovšem nyní koncentrace trhu penzijního připojištění, která v současné době vrcholí. Z původních 44 schválených penzijních fondů dnes u nás působí pouhých 11. Je proto vhodná doba k prodeji, a to z pohledu všech smluvních stran, tedy prodávajících i kupujícího. Jsem rád, že ZPF přebírá zkušený poskytovatel penzijního připojištění i široké škály dalších finančních a bankovních služeb.“

Změna majoritního akcionáře Zemského penzijního fondu se dotkne pouze jeho vlastnické struktury. Samotný převod fondu se klientů ZPF nijak nedotkne, naopak se následně budou moci těšit z výhod, které jim začlenění do velké bankovní skupiny přinese. Patří mezi ně hustá síť poboček, přístup k výhodným doprovodných finančním produktům či uceleným balíčkům služeb. Zaměstnanci skupiny Czech Coal budou i nadále dostávat příspěvek zaměstnavatele na penzijní připojištění v nezměněné výši.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená