FinExpert.e15.cz

ČSOB: Představujeme jednoduchý nástroj k vyhledávání dotací z Evropské unie

ČSOB ve spolupráci s přední českou poradenskou společností Asistenční centrum, a.s., vytvořila softwarový nástroj k vyhledávání dotací z Evropské unie. Banka tímto krokem rozšiřuje svůj poradenský servis pro malé a střední podniky.

Pomocí nového softwarového systému s názvem GRANT ADVISOR (GA) mohou firemní bankéři rychle a jednoduše podnikatelům poradit, zda lze pro jejich projekt, kromě vlastních či bankovních zdrojů, využít také některou z podpor přicházejících ze strany Evropské unie.

„Tímto krokem vycházíme vstříc malým a středním podnikům, kteří u nás podobné řešení poptávali,“ vysvětluje Miloň Polešák, výkonný manažer Řízení segmentu – podnikatelé ČSOB a dodává:“Dále tak rozvíjíme náš koncept poradenské banky, která hledá komplexní řešení pro každého klienta na základě toho, co nám o sobě řekne.“

Software GA umožňuje velmi rychlou on-line komunikaci mezi firemními bankéři ČSOB a projektovými manažery společnosti Asistenční centrum. Vyhledávání vhodných dotačních titulů prostřednictvím nového systému probíhá ve dvou fázích: v první fázi softwarový vyhledávač na základě zadaných dat o žadateli a jeho záměrech vybírá nejvhodnější dotační programy. V druhé fázi vyhledávání probíhá ověření výsledků softwarového výběru odpovědným specialistou na danou oblast. Finální doporučení obdrží zájemce o dotace přibližně v rozmezí 7 pracovních dnů.

Výsledkem práce systému GA je přesné a rychlé vyhodnocení záměrů klienta, které jsou pochopitelně vysoce individuální a rozdílné. Přínosem pro žadatele o dotace je bezesporu i skutečnost, že tento poradenský servis poskytujeme našim klientům na bázi „success fee“. Platba je tedy účtována až v případě úspěšného schválení dotace,“ doplňuje Miloň Polešák.

Grant Advisor je určen především středně velkým a menším podnikům. Žádosti o dotace u větších investičních projektů jsou připravovány přímo v ČSOB EU Centru, které firmám poskytnou komplexní pomoc, jež sestává z dotačního auditu a přípravy žádosti o dotaci

Spolupráci s externími subjekty v oblasti čerpání dotací Evropské unie se věnuje ČSOB dlouhodobě. V rámci této spolupráce banka pomohla k dotacím již více než dvěma stovkám klientů.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená