FinExpert.e15.cz

ČSOB představuje nový program Farmáři

Praha, 7. května 2013

Skupina ČSOB oslovuje zemědělce s ucelenou nabídkou služeb respektující specifika jejich podnikání. Právě nový program Farmáři, který doplňuje úvěrovou nabídku ČSOB pro zemědělské podnikatele, umožňuje klientům nastavit splátky jistiny úvěru nejen měsíčně, ale i čtvrtletně, pololetně a také ročně. Zájemci mohou získat úvěr do výše až 2 mil. Kč bez dokládání účelu na základě výměry zemědělské půdy. Potenciál pro oslovení zemědělců programem Farmáři spatřuje ČSOB v počtu 27 tisíc zemědělských podnikatelů, kteří obhospodařují téměř milion hektarů zemědělské půdy.

V současné době se skupina ČSOB zaměřuje na sektor zemědělství, ve kterém spatřuje potenciál pro rozšíření vzájemné spolupráce zejména se zemědělskými prvovýrobci. Proto ČSOB přišla s komplexní nabídkou služeb, která zohledňuje specifika podnikání v zemědělství. Vedle dotací je dalším ze specifik sezónnost tržeb, která je typická pro rostlinnou výrobu. Z pohledu provozního a investičního financování zemědělců je program Farmáři vhodnou alternativou pro řešení sezónních výkyvů tržeb, resp. výkyvů finančního toku a umožňuje klientům nastavit splátky jistiny úvěru dle jejich potřeby (měsíčně, čtvrtletně, pololetně a také ročně). Program Farmáři je určen pro financování nákupu hnojiv, osiv, krmiv, ale je vhodný i pro financování investic do zemědělské techniky a na nákup zemědělské půdy.

„Předpokládáme, že program Farmáři nalezne uplatnění zejména u zemědělských podnikatelů – nových klientů ČSOB. Současní i noví klienti mohou získat úvěr do výše až 2 mil. Kč bez dokládání účelu na základě výměry vlastní nebo pronajaté zemědělské půdy, na kterou čerpají dotace. Pro doložení výměry obhospodařované půdy postačí předložit poslední obdržené Rozhodnutí ze Státního zemědělského intervenčního fondu o vyplacení podpor pro zemědělce,“ říká Roman Kracík, výkonný ředitel Firemního bankovnictví ČSOB.

Podmínkou pro využití programu Farmáři je podnikání zemědělce v oboru alespoň 12 měsíců. Program obsahuje jednak ČSOB Povolené přečerpání účtu ve výši až 1 milion Kč a ČSOB Rychlý úvěr na podnikání ve výši až 1,5 milionu Kč. Může ho získat i stávající klient bez úvěru, ale i s již poskytnutou úvěrovou angažovaností s dopočtem do 2 milionů Kč. Vyšší úvěr může klient získat nad rámec tohoto programu, ale za standardních podmínek.

„Prostřednictvím programu Farmáři bychom chtěli oslovit asi 27 tisíc zemědělců, především podnikatelů fyzických osob, kteří obhospodařují téměř milion hektarů zemědělské půdy, a kteří chovají 300 tisíc kusů skotu, 130 tisíc kusů prasat a 1,6 milionu kusů drůbeže. Výhodou programu je rychlost čerpání, jednoduchost a administrativní nenáročnost. Dalším benefitem je, že zemědělci mohou získat zvýhodněnou úrokovou sazbu, kterou lze spojit i s podporou PGRLF v rámci programu Zemědělec. Díky němu mohou získat dotaci části úroků z úvěru. Navíc zemědělci nebudou muset platit jednorázový poplatek za poskytnutí úvěru. Obdržené dotace mohou využít na mimořádné splátky úvěru, které lze realizovat zcela zdarma,“ doplňuje Roman Kracík.

Skupina ČSOB se také zúčastní Národní výstavy hospodářských zvířat a zemědělské techniky ve dnech 27. 6. – 30. 6. 2013 v Brně a také výstavy Země živitelka ve dnech 28. 8. – 3. 9. 2013 v Českých Budějovicích. „Zveme návštěvníky výstavy do našeho stánku, kde mohou získat informace o aktuální nabídce skupiny ČSOB,“ uzavírá Roman Kracík.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená