FinExpert.e15.cz

ČSOB představuje nové zajištěné fondy

Praha, 12. listopadu 2012

Pro zajištěné fondy je typický výhodný poměr mezi rizikem a výnosem, což čeští klienti vyhledávají. Skupina ČSOB je významným specialistou na zajištěné fondy a dominuje v této oblasti na českém trhu. Proto i v listopadu připravila nové zajištěné fondy a rozšířila svou nabídku o Global Partners ČSOB Fixovaný click 22 a životní pojištění Maximal Invest ČSOB Life Světový strom plus 1, kde je zajištěný fond podkladovým aktivem. Z předcházejícího měsíce zůstává v nabídce Optimum Fund ČSOB Individuálního růstu 1.

„O zajištěné fondy je u investiční veřejnosti velký zájem a nás těší, že rozhodnutí učinit ze  zajištěných fondů jeden z pilířů naší nabídky, se ukázalo jako správné. Investoři však často zapomínají diverzifikovat a své volné finanční prostředky investují v rámci jednoho zajištěného fondu, což není optimální. Portfolio zajištěných fondů může plnit více funkcí a výnos z části portfolia obsahující právě zajištěné fondy je navíc stabilnější. Zajištěné fondy považujeme za předstupeň k ostatním investičním strategiím,“ komentuje Václav Lepič, zodpovědný za vývoj produktů ČSOB Asset Management, a.s., investiční společnost.

Maximal Invest ČSOB Life Světový strom plus 1 je životní pojištění s podkladovým zajištěným fondem s minimální hodnotou počáteční investice 30 000 korun. Výnos fondu je vázán na koš 20-ti světových akcií s významným zapojením farmaceutických a telekomunikačních společností. V prvním období fond připíše fixní výnos ve výši 3,2 %. Celkový výnos fondu ke dni splatnosti se očekává v rozmezí 8,3 % až 42,2 %.

Global Partners ČSOB Fixovaný click 22 je fond s investičním horizontem 5 let a 5 měsíců. Díky 100% zajištění investice je vhodný pro vyvážené klienty. Fond nabízí minimální výnos 3 % při možnosti dosáhnout až 27 % za dobu trvání investice.

Optimum Fund ČSOB Individuálního růstu 1 je zajištěný fond se splatností 5 let a 6 měsíců, s maximálním možným výnosem 35 % za dobu existence fondu. Výnos fondu je vázán na koš 30-ti akcií pečlivě vybraných investičními specialisty KBC. Omezení poklesu hodnoty fondu zajišťuje fakt, že pokud hodnota akcie v koši poklesne, započítá se pouze pětina z tohoto poklesu.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená