FinExpert.e15.cz

ČSOB pomůže nejen s hypotékou, ale i s nákupem nemovitosti

Praha, 27. ledna 2017

ČSOB svým klientům při vyřízení hypotéky nabízí nad rámec finančních služeb i nefinanční servis spojený s nákupem samotné nemovitosti. Od ledna mají její klienti na pěti pobočkách v Praze a na pěti pobočkách na Moravě možnost při žádosti o hypotéku využít speciálních doplňkových služeb, které jim mohou výrazně usnadnit koupi bytu nebo rodinného domu a umožní jim předejít i možným následným nepříjemnostem.

„Koupě vysněného domova je životní investicí, která se ovšem v případě naší nepozornosti může změnit v noční můru. Rozhodli jsme se proto nabídnout klientům ČSOB při této životní události pomocnou ruku. Můžeme tak být nejenom jejich bankéřem a vyřídit hypotéku, ale i technickým inspektorem či právníkem,“ přibližuje Richard Kotrlík, manažer útvaru Bydlení a úvěry ČSOB.

V rámci tříměsíčního pilotního projektu bankéř na jedné z deseti vybraných poboček nabídne klientovi, který projeví zájem o financování bydlení, služby právního prověření nemovitosti, její technickou inspekci, kontrolu sepsaných smluv či jejich přípravu mezi kupujícím a prodávajícím. Klienti tak budou mít jistotu, že neinvestují své peníze do nemovitosti, která nemá parametry, které uvádí prodávající či realitní kancelář, nebo je v neodpovídajícím technickém stavu.

Tyto nefinanční služby pro klienty ČSOB zajistí společnost Alisen, která je v Česku v tomto oboru jedničkou. „Alisen prošla výběrovým řízením zejména díky svým dlouholetým zkušenostem v oboru a odborností poskytovaných služeb,“ uvádí Richard Kotrlík. Využití těchto služeb není vázáno na sjednání hypotéky, představuje doplněk, který klienti mohou, ale nemusí využít. Klienti ČSOB a Ery Poštovní spořitelny mají na služby Alisen 20% slevu oproti běžným zákazníkům.

„Víme, že někteří klienti při koupi nemovitosti samozřejmě počítají každou korunu. Někdy ale šetří na špatných položkách a toto šetření se jim může ve výsledku prodražit. Co s bytem, který nás sice stál o několik tisícovek méně, když ho musíme za dalších několik set tisíc opravit, protože jsme si nenechali odborně zkontrolovat například rozvody elektřiny nebo zateplení, nebo zjistíme, že jeho velikost je o pár metrů menší?“ komentuje tuto doplňkovou službu Kotrlík.

Koupě nemovitosti díky této službě nemusí představovat stresující proces, během kterého se kupující musí bát, zda nekupuje „zajíce v pytli“. Zkušení bankéři tu nejsou pouze od toho, aby vyřídili hypotéku, ale aby klientům pomohli realizovat jejich vysněné bydlení bez starostí. Navíc proces objednání a dodání doplňkové služby je pro klienty velice jednoduchý.

Tříměsíční pilotní projekt banka odstartuje zatím na desítce vybraných poboček, na pěti pražských, dvou ve Zlíně, jedné v Brně, ve Vyškově a Břeclavi. Zavedení této novinky předcházel kvalitativní a kvantitativní výzkum, ve kterém se banka zajímala, o který druh nefinančních služeb mají klienti při nákupu nemovitosti na hypotéku největší zájem.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená