FinExpert.e15.cz

ČSOB POJIŠŤOVNA: Většina klientů v roce 2006 ušetří na pojistném

Na jižní Moravě roste zájem o povinné ručení ČSOB Pojišťovny

Zájem jihomoravských motoristů o pojištění vozidel a především pak o povinné ručení ČSOB Pojišťovny v posledním roce výrazně vzrostl. Souvisí to s cenovým zvýhodněním pro méně rizikové řidiče, které ČSOB Pojišťovna zavedla jako jedna z prvních na domácím trhu.

Majitelům aut starších deseti let nabízí ČSOB Pojišťovna povinné ručení o dvacet procent levněji a na další desetiprocentní slevu mají nárok řidiči z okresů s nižší nehodovostí. Kromě toho motoristé, kteří nezaviní nehodu, obdrží ještě bonus za bezeškodný průběh pojištění.

„Zvýhodnění sazeb pro méně rizikové motoristy se jednoznačně osvědčilo. V okresech, kde nabízíme povinné ručení o deset procent levněji, se letos počet vozidel pojištěných u ČSOB Pojišťovny zvýšil jen za první pololetí v průměru o 36 procent,“ uvedla Lenka Rýznarová, ředitelka ČSOB Pojišťovny pro Region Brno. „Rekordmanem je přitom okres Vyškov s nárůstem o 51 procent, následovaný těsně Třebíčí s 50procentním a Znojmem s 49procentním nárůstem,“ doplnila.

Pobočka ČSOB Pojišťovny v Brně, která je největší ze 7 regionálních poboček ČSOB Pojišťovny v České republice, obsluhuje téměř 180 tisíc klientů z 15 okresů nejen Jihomoravského, ale částečně i Zlínského a Olomouckého kraje a Vysočiny. Na povinné ručení je u ní pojištěno více než 44 tisíc vozidel, což odpovídá podílu 4,2 procenta. V okrese Žďár nad Sázavou činí podíl vozidel s povinným ručením ČSOB Pojišťovny dokonce 10 procent.

V roce 2006 ČSOB Pojišťovna dále rozšíří okruh klientů, které na základě statistik dopravních nehod považuje za méně rizikové, a poskytuje jim proto slevy na pojistném. K dosavadním 35 zvýhodněným okresům přibudou dva další – Kroměříž a Louny. V rámci Regionu Brno ČSOB Pojišťovny tak budou mít motoristé nárok na 10% slevu už v 9 z 15 okresů (kromě Kroměříže i v okresech Blansko, Brno-venkov, Břeclav, Přerov, Třebíč, Vyškov, Znojmo a Žďár nad Sázavou).

Celkově bude mít většina klientů ČSOB Pojišťovny povinné ručení v roce 2006 levnější než letos. Po započtení maximálního bonusu za jízdu bez nehod, který příští rok vzroste na 30 procent, budou sazby v průměru o 6 procent nižší než v letošním roce. Základní sazby bez bonusu zůstávají v průměru na úrovni letošního roku.

Příklad pojistného pro rok 2006 (počátek pojištění 1. 1. 2006 a dále)

Škoda Favorit, Škoda Felicia, Š 105, Š 120 (kategorie 1000-1350 cm3), pojistné limity 24/44 mil. Kč

• provozovatel bydlí v okrese s pozitivní segmentací, například v okrese Brno-venkov (sleva 10 %)
• má vůz starší 10 let (sleva 20 %)
• pojistné platí ročně (sleva 3 %)
• má jiné pojištění u ČSOB Pojišťovny (sleva 5 %)

roční pojistné:     2 720 Kč
při započtení max. bonusu (30 %):  1 922 Kč (letos 1983 Kč)

Povinné ručení se sazbami pro rok 2006 si mohou motoristé u ČSOB Pojišťovny sjednat již od 1. prosince 2005 v pobočkách a kancelářích společnosti, u jejích pojišťovacích poradců a nově také po telefonu na lince 800 100 777, kde mohou také zjistit přesnou výši sazeb.

Nové sazby ČSOB Pojišťovny pro rok 2006 se opírají o tyto principy:

• Provozovatelé vozidel starších 10 let (v ČR jich je přes 2,2 milionu) budou mít i nadále nárok na slevu 20 %.
• Počet okresů s pozitivní segmentací, kde platí sleva 10 % na pojistném, se zvyšuje na 37. Toto cenové zvýhodnění se potenciálně týká 1,35 milionu vozidel.
• Ve všech ostatních regionech s výjimkou hlavního města Prahy bude ČSOB Pojišťovna nabízet povinné ručení za základní sazbu. Pro Prahu, která je z hlediska dopravních nehod nejrizikovějším místem ČR, bude stejně jako letos platit přirážka 20 % k základní sazbě.
• Souhrnná sleva za místo bydliště, stáří vozidla, způsob placení a jiná pojištění u ČSOB Pojišťovny může dosáhnout až 38 %.
• Maximální bonus za bezeškodný průběh pojištění se zvyšuje na 30 % od 1. 1. 2006.

Součástí pojištění je zdarma:

• rozšířená asistenční služba ČSOB Pojišťovna Assistance
• úrazové pojištění řidiče, pojištění osobních věcí řidiče a osob blízkých

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená