FinExpert.e15.cz

ČSOB POJIŠŤOVNA: Standard & Poor`s potvrdila vysoký rating

Renomovaná ratingová agentura Standard & Poor´s potvrdila vysoký rating ČSOB Pojišťovny. Stejně jako při prvním hodnocení v prosinci 2004  i nyní agentura přidělila pojišťovně dlouhodobý rating finanční síly BBB- se stabilním výhledem. ČSOB Pojišťovna se tím řadí mezi nejlépe hodnocené české společnosti.

Ve svém hodnocení S&P vyzdvihla především dobrou kapitalizaci ČSOB Pojišťovny a podporu, kterou dostává ze strany silné mateřské skupiny KBC. Ocenila také řadu zlepšení, jež v ČSOB Pojišťovně proběhla v rámci restrukturalizace po sloučení IPB Pojišťovny a původní ČSOB Pojišťovny na počátku roku 2003, například v oblasti řízení rizik, investic, kontroly nákladů či rozvoje distribuční sítě. Vyzdvihla také kvalitu managementu ČSOB Pojišťovny, spolupráci s KBC Group a připravenost ČSOB Pojišťovny na účetní a reportingové změny chystané v rámci EU. Stabilní výhled ratingu vychází z očekávání Standard & Poor’s, že si ČSOB Pojišťovna udrží svou konkurenční pozici a že její tržní podíl v životním i neživotním pojištění v budoucnu poroste. „Standard & Poor’s věří, že na českém trhu existuje významný potenciál k tomu, aby ČSOB Pojišťovna tohoto cíle dosáhla,“ uvádí se v ratingové zprávě s tím, že cestou k tomu je i další rozvoj křížového prodeje v rámci Skupiny ČSOB a využití síly značky ČSOB.

„Jsme rádi, že rating S&P opět potvrdil finanční sílu a stabilitu ČSOB Pojišťovny a její schopnost dostát závazkům vůči klientům,“ řekl předseda představenstva a generální ředitel ČSOB Pojišťovny Jeroen van Leeuwen.

Agentura S&P poukázala i na některé výzvy, před nimiž ČSOB Pojišťovna ještě stojí, například na potřebu stabilizovat výkonnost neživotního pojištění, která byla v minulosti proměnlivá, a na potřebu posílení tržní pozice v oblasti neživotního pojištění. „Strategie ČSOB Pojišťovny pro rok 2006 se zaměřuje právě na tyto oblasti,“ uvedl Jeroen van Leeuwen.

S&P očekává, že opatření uskutečněná na poli finančního řízení umožní ČSOB Pojišťovně dosahovat, počínaje rokem 2006, návratnosti kapitálu na úrovni 15-17 %. Agentura zároveň naznačila, že pokud se ČSOB Pojišťovně podaří splnit plánované cíle v neživotním pojištění, mohla by ratingu přiřadit pozitivní výhled.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená