FinExpert.e15.cz

ČSOB POJIŠŤOVNA: Počet vozů s povinným ručením překročil 300 000

ČSOB Pojišťovna odměnila majitele jubilejního vozu.

Dušan Bartek z Frýdku-Místku nebude muset platit po celý rok povinné ručení na své auto. Měl to štěstí, že jeho vůz Škoda Felicia Combi se stal jubilejním, třistatisícím autem, které ČSOB Pojišťovna pojistila na povinné ručení. Výhru pro majitele jubilejního vozu vypsala ČSOB Pojišťovna již minulý měsíc, kdy bylo zřejmé, že hranice 300 000 pojištěných vozidel bude brzy pokořena.

"Skutečnost, že se výhercem stal řidič z Frýdku-Místku, jen potvrzuje, že na severní Moravě je o povinné ručení ČSOB Pojišťovny velký zájem, klienti nám zde přibývají rychlým tempem," řekla při předání certifikátu na roční bezplatné pojištění výherci ředitelka ČSOB Pojišťovny pro ostravský region Iva Tuhá. Kromě kompletního ročního pojištění – povinného ručení i havarijního pojištění – svého vozu zdarma získal Dušan Bartek, který je dlouholetým klientem ČSOB Pojišťovny, také GPS navigaci do auta. Jak uvedl, ČSOB Pojišťovnu si pro pojištění svého auta vybral právě i kvůli dosavadním dobrým zkušenostem s jejími službami.

ČSOB Pojišťovna patří mezi pojišťovny, jejichž tržní podíl v povinném ručení v posledních letech roste nejrychleji. Od roku 2004, kdy zavedla u tohoto pojištění tzv. segmentaci, která umožňuje spravedlivější stanovení výše pojistného, se počet u ní pojištěných vozidel zvýšil o více než polovinu. Jen za první pololetí letošního roku přibylo ČSOB Pojišťovně dalších více než 11 procent pojištěných vozidel.

Z celkových 300 000 vozidel s povinným ručením ČSOB Pojišťovny připadá nyní na ostravský region, který z pohledu pojišťovny zahrnuje okresy Bruntál, Frýdek-Místek, Karviná, Nový Jičín, Opava, Ostrava a Vsetín, více než 40 000. Na Bruntálsku, Novojičínsku, Opavsku a Vsetínsku přitom mohou motoristé získat u ČSOB Pojišťovny na povinné ručení 10procentní slevu, protože z jejích statistik vyplývá, že jde o okresy s nižší nehodovostí (celkem je v ČR takových okresů letos čtyřicet). Všem majitelům aut starších 10 let navíc ČSOB Pojišťovna nabízí další slevu, a to dokonce 20 procent. Samozřejmostí pro všechny dobré řidiče je pak bonus za jízdu bez nehod, který letos dosahuje až 35 procent.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená