FinExpert.e15.cz

ČSOB POJIŠŤOVNA: Nečekané přívaly sněhu citelně zvýšily počty hlášených pojistných událostí

Společně s nečekanými přívaly sněhu v posledních dnech eviduje ČSOB Pojišťovna více než 10ti procentní nárůst příchozích hovorů od klientů. Počet hlášených škodních událostí se oproti stejnému období v minulých letech zvýšil o více než pětinu.

V souvislosti s nečekanými přívaly sněhu, se kterými se Česko potýká od konce minulého týdne, eviduje oddělení likvidací ČSOB Pojišťovny více než 10ti procentní nárůst příchozích hovorů od klientů. „V porovnání se standardním provozem ve stejných obdobích v minulých letech zaregistrujeme o více než pětinu větší počet škodních událostí. Převážná většina z nich souvisí s poškozením vozidel,“ potvrzuje Iva Knapová, ředitelka likvidací ČSOB Pojišťovny.

Nejčastější nehody představují smyk a nedobrždění před překážkou. „Evidujeme desítky případů dopravních nehod způsobených vlivem počasí a to po celé České republice. Nejčastěji se setkáváme s menšími škodami v řádu desítek tisíc korun,“ potvrzuje Knapová. Škody na majetku způsobené přívaly sněhu zatím nejsou oproti srovnatelným obdobím výrazně vyšší.

Příklad 1:

V Plzeňském kraji řidič díky náledí naboural do vrat od garáže. Při tomto manévru došlo k poškrábání celého pravého boku vozidla. Výsledná škoda na vozidle tak převýší 30 tis. korun. Další podstatná škoda vznikla na nových garážových vratech.

Příklad 2:

Řidič nepřizpůsobil rychlost vozidla stavu vozovky. V podvečerních hodinách lesním úseku mu do cesty vběhla zvěř. Při pokusu o vyhnutí vozidlo dostalo smyk a skončilo v příkopu. Výsledná škoda byla odhadnuta na 100 tis. korun.

Příklad 3:

Vlivem sněžení došlo k promáčení nových omítek u rodinného domku. Následné noční mrazy omítku poškodily. Vlivem sněhu a silného větru byla současně poničena i střecha u které došlo k odlepení nedávno zasazených šindelů. Škoda je odhadnuta na 84 tis. korun. Pokud by se nepodařilo poničené části střechy zakrýt a zabránit tak dalšímu poškození, mohla by škoda být výrazně vyšší.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená