FinExpert.e15.cz

ČSOB POJIŠŤOVNA: Asistenční služby využívají lidé nejčastěji při nehodě vozidla

Které asistenční služby využívají klienti pojišťoven nejčastěji?

Podle statistik ČSOB Pojišťovny jde jednoznačně o pomoc při nehodě vozidla. V roce 2007 a stejně i v prvních sedmi měsících roku 2008 volala na bezplatnou linku asistenčních služeb ČSOB Pojišťovny kvůli nehodě více než čtvrtina všech klientů, kteří potřebovali pomoci nebo poradit v nesnázích. Hned na druhém místě s pětinovým podílem na tísňových voláních jsou žádosti o pomoc v případě onemocnění v zahraničí.

„Je to logické, nehody na motorových vozidlech představují jedny z nejčetnějších pojistných událostí, s nimiž se naši likvidátoři setkávají. Navíc asistence k pojištění vozidel jsou nejstaršími službami tohoto druhu, takže jsou na ně klienti zvyklí a často je využívají,“ řekl Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Podobně je tomu i u asistencí spojených s onemocněním či úrazem při zahraniční turistické nebo služební cestě, které jíž řadu let tvoří nedílnou součást cestovního pojištění. Jejich velkou výhodou je, že klientům se v cizině dostane pomoci, i když neovládají cizí jazyk – o vše se postarají pracovníci asistenčních služeb.

Klienti se však postupně učí využívat i další druhy asistenčních služeb, které donedávna nebyly tak obvyklé. Na třetí místo, pokud jde o četnost užití, se tak například letos vyhouply asistence v případě poruchy vozidla, které ČSOB Pojišťovna poskytuje, i když nedojde k nehodě. Nárůst je v poslední době dobře patrný také u tzv. Home Assistance, tedy u asistenčních služeb spojených s pojištěním rodinného domu nebo domácnosti, přestože podíl volání v těchto případech činí zatím jen jedno procento (viz graf).

Do statistik se zatím nepromítla nejnovější nabídka ČSOB Pojišťovny v oblasti asistenčních služeb, a to asistenční služby k životnímu pojištění. V jejich rámci nabízí ČSOB Pojišťovna nejen bezplatné poradenství v oblasti zdravotní péče a zdravého životního stylu, ale také na domácím trhu výjimečnou službu spočívající ve zprostředkování dopravy (převážně pomocí taxi) do nemocnice a z nemocnice s tím, že tuto službu až do částky 8 000 Kč za rok poskytuje ČSOB Pojišťovna zdarma. Asistenční služby lze přitom využít i v případech, které nesouvisí bezprostředně s uzavřeným životním pojištěním. Například bezplatné právní poradenství umožňuje získat radu ve všech otázkách práva, třeba pokud jde o pracovní, mzdové, daňové nebo bytové otázky. A stejně jako u Home Assistence k pojištění domů a domácností si lze touto službou zajistit zprostředkování pomoci v domácnosti, například péči o děti a seniory, zabezpečení chodu domácnosti či péči o domácí zvířata.

Klepněte pro větší obrázek

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená