FinExpert.e15.cz

ČSOB pojištění Merkur pro strojírenské podniky

ČSOB Pojišťovna uvedla na trh nové pojištění podnikatelských rizik s názvem „ČSOB pojištění Merkur“, určené pro podnikatele a firmy působící ve strojírenství.

Toto nové pojištění dokáže firmám zajistit komplexní pojistnou ochranu, díky jeho stavebnicové konstrukci si však podniky mohou pojistit také jen ta rizika, která je nejvíc ohrožují.

ČSOB Pojišťovna přišla na trh se speciální nabídkou pojištění pro firmy podnikající ve strojírenství. „Strojírenství zažívá v současnosti v tuzemsku velký boom, a je proto logické, že roste i poptávka po kvalitním pojištění, které by podniky chránilo před všemi myslitelnými riziky,“ zdůvodnil zavedení nového ČSOB pojištění Merkur Jaroslav Král, ředitel odboru řízení produktů neživotního pojištění ČSOB Pojišťovny.

Firmy získají cenové zvýhodnění již při sjednání ČSOB pojištění Merkur v základním rozsahu, v případě sjednání komplexního pojištění pak mohou obdržet slevu až 20 %.

Produkty

Základem ČSOB pojištění Merkur je pojištění nemovitostí, movitých věcí a zásob pro případ škod způsobených živelní událostí. Součástí pojištění může dále být pojištění pro případ odcizení, pojištění odpovědnosti za škodu v souvislosti s činností, pojištění vozidel proti živelním škodám, pojištění strojů proti konstrukčním chybám, vadám materiálu a dalším technickým rizikům, pojištění elektroniky, pojištění přepravovaného nákladu, pojištění přepravovaných peněz a také pojištění strojního nebo živelního přerušení provozu, z nějž se podnikům při pojistné událostí hradí stálé náklady a ušlý zisk.

K základnímu živelnímu pojištění přitom ČSOB Pojišťovna poskytuje zdarma pojištění pro případ nárazu vozidla, kouřea nadzvukové vlny, zdarma pojištění oplocení a osvětlení, které jsou příslušenstvím pojištěné nemovitosti, až do limitu 100 000 Kč a k živelnímu pojištění movitých věcí a pojištění odcizení movitých věcí zdarma pojištění peněz až do limitu 50 000 Kč.

K základnímu pojištění lze sjednat širokou škálu doplňkových pojištění. Například v rámci pojištění odpovědnosti za škodu lze pojistit i odpovědnost za škodu způsobenou vadným výrobkem, odpovědnost za čistou finanční škodu nebo za škodu na životním prostředí, k pojištění odcizení lze sjednat doplňkové pojištění prosté krádeže, k pojištění strojů doplňkové pojištění nástrojů, které se vyměňují při změně pracovního úkonu. Všechna pojištění lze sjednat jednou pojistnou smlouvou, a to včetně pojištění vozidel.

„U strojů pojištěných na novou cenu, které nejsou starší pěti let, poskytneme pojistné plnění až do jejich nové ceny,“ uvádí Jaroslav Král další výhodu ČSOB pojištění Merkur. Pojistnou hodnotou u pojištění strojů může být ale i jejich obvyklá cena.

 

Zdroj: tisková zpráva ČSOB

Další článek


 

celkem 1 komentář

Nejnovější komentáře

To vypadá dobře
Jiří
10. 11. 2007, 16:02

Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená