ČSOB Pojišťovna získala 3. místo v 9. ročníku prestižní národní soutěže RHODOS 2005 – Cena za image. Je to poprvé, kdy byla značka ČSOB Pojišťovny takto oceněna.
„Ocenění nás těší o to více, že jsme je získali na základě názoru odborníků, kteří se velmi dobře orientují na trhu a často působí i jako názoroví vůdci,“ uvedl ředitel marketingu ČSOB Pojišťovny Petr Kleiner.
Vítěze v soutěži RHODOS určuje tisíc náhodně vybraných top manažerů České republiky, kteří hodnotí image společností z oborů výroby a služeb a poté sestavují žebříček tří nejlepších firem v daném oboru. V letošním ročníku soutěže, jejímž vyhlašovatelem je sdružení právnických osob „Rhodos“, byly hodnoceny společnosti z jedenácti kategorií: banky, pojišťovny, telefonní operátoři, výrobci fotoaparátů, výrobci osobních automobilů, benzínové čerpací stanice, spotřební elektronika, pneumatiky, stavební firmy, web portály a hory. Do soutěže se nelze přihlásit, nominované společnosti musí jednotliví manažeři spontánně jmenovat. Výsledné pořadí je stanoveno na základě průměrné známky porotců.
ČSOB Pojišťovna je univerzální pojišťovna, která nabízí široké spektrum životních i neživotních pojištění občanům, malým a středním podnikatelům i největším korporacím. K 30. 9. 2005 byla, měřeno předepsaným pojistným, čtvrtou největší pojišťovnou na domácím trhu. Tři čtvrtiny jejích akcií vlastní belgická pojišťovna KBC Verzekeringen NV z nadnárodní skupiny KBC, 25 % drží Československá obchodní banka. Přední světová ratingová agentura S&P ohodnotila v roce 2004 ČSOB Pojišťovnu investičním stupněm ratingu BBB- se stabilním výhledem.