FinExpert.e15.cz

ČSOB penzijní fondy významně posílily postavení na trhu

ČSOB Penzijní fond Progres dosáhl v loňském roce největšího růstu tržního podílu v počtu klientů. Potvrdily to ekonomické výsledky penzijních fondů za rok 2005. Tržní podíl ČSOB PF Progres vzrostl meziročně o 1,67 %, což je o téměř procentní bod víc než dosáhl druhý nejlepší fond. Podíl obou penzijních fondů ČSOB, Penzijního fondu Progres a Penzijního fondu Stabilita, v počtu klientů vzrostl na 12,5 % ke nonci roku 2005. Objem klientských aktiv ČSOB PF meziročně vzrostl o více než 23 %.

Progres se může chlubit i dalšími rekordy. Z hlediska klientů je velmi důležité dlouhodobě nejvyšší zhodnocení na trhu, které je v průměru za posledních pět let 5,2 %. Progres za rok 2005  také téměř zdvojnásobil zisk po zdanění, který  činí 39,6 milionu Kč (v r. 2004 to bylo 24,3 milionu). Zisk po zdanění ČSOB PF Stabilita v loňském roce dosáhl 405,3 milionů Kč. V loňském roce se stal ČSOB PF Progres nejrychleji rostoucím fondem u nás. Počet klientů Progresu meziročně vzrostl téměř 3,5 násobně (o 246,56 %).

V počtu nových účastníků penzijního připojištění se penzijní fondy ČSOB dostaly hned na druhé místo mezi ostatními penzijními fondy v České republice. Na výsledku mělo jistě podíl i rozšíření distribuční sítě penzijních fondů ČSOB - počet míst, kde mohou zájemci uzavřít penzijní připojištění, se rozrostl o obchodní zástupce ČMSS.

Na konci roku 2005 se skupina ČSOB rozrostla o Hornický penzijní fond Ostrava s téměř 20  tisíci klienty. Na začátku letošního roku pak do skupiny ČSOB přibyl i Zemský penzijní fond se 14 tisíci klienty.

ČSOB Penzijní fond Progres je se svou dynamickou investiční strategií zaměřen spíše na mladší klienty s předpokládanou delší dobou spoření. V portfoliu fondu jsou více zastoupeny akcie. Za rok 2004 dosáhl nejvyššího zhodnocení na trhu ve výši 5,3 %. ČSOB Penzijní fond Stabilita zachovává konzervativní investiční strategii postavenou především na investování do cenných papírů s pevným výnosem. V roce 2004 dosáhl třetího nejvyššího zhodnocení na trhu ve výši 4,3 %.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená