FinExpert.e15.cz

ČSOB Penzijní fondy vylepšily v roce 2006 své postavení na trhu

ČSOB Penzijní fondy rostly v loňském roce dvakrát rychleji než celý trh. Zatímco se počet účastníků penzijního připojištění během uplynulého roku zvýšil o necelých 10 procent, penzijní fondy spravované ČSOB posílily o téměř 20 procent účastníků.

„Když jsme v roce 2005 získali do našich fondů téměř 78 tisíc účastníků navíc, říkali jsme si, že je to i ve srovnání s trhem skvělý výsledek. Loňských více než 87 tisíc tak můžeme hodnotit jen pozitivně,“ uvedla k dosaženým výsledkům Kateřina Štěrbová, odpovědná za obchod a marketing penzijních fondů ve skupině ČSOB. Ke konci roku 2006 penzijní fondy ČSOB včetně nově spravovaného Zemského PF obhospodařovaly prostředky 532 tisíc účastníků.

Již druhým rokem se tak potvrzuje správnost rozhodnutí nabídnout zájemcům o penzijní připojištění fondy s různou investiční strategií – ČSOB PF Progres s dynamickou strategií ČSOB PF Stabilitu s konzervativní strategií. „Klienti evidentně oceňují možnost volby investiční strategie a zejména ti mladší mají zájem o dlouhodobé výnosnější investice. I proto podporujeme snahy vedoucí k oddělení majetku účastníků a akcionářů v penzijních fondech, které by zcela svobodnou volbu klienta ohledně svých investic umožnilo“ řekl Petr Beneš odpovědný za řízení penzijních fondů ve skupině ČSOB.

ČSOB Penzijní fond Progres zaznamenal v loňském roce vůbec nejvyšší růst tržního podílu v počtu klientů mezi jedenácti penzijními fondy. Jako jediný dosáhl růstu přesahujícího jedno procento, a to 1,37 %. Potvrdily to ekonomické výsledky penzijních fondů za rok 2006, které nedávno zveřejnila Asociace penzijních fondů České republiky. Podíl všech tří penzijních fondů ČSOB v počtu klientů vzrostl meziročně o 1,2 %, čímž se jejich tržní podíl zvýšil na 14,8 %. „Loni jsme si dali za cíl starat se o peníze na důchod půl milionu občanů. Výborné výsledky umožňují uvažovat na konci letošního roku s počtem 600 tisíc.“ dodala Štěrbová. Rovněž v objemu klientských aktiv dosáhly  penzijní fondy ČSOB nadprůměrného nárůstu. Ve srovnání s rokem 2005 zvýšily objem spravovaných aktiv o 26 %.

Skupina ČSOB je čtvrtým největším poskytovatelem penzijního připojištění u nás. Ve svém portfoliu má kromě ČSOB Penzijních fondů Progres a Stabilita také Zemský penzijní fond. V současnosti penzijní fondy ČSOB spravují aktiva 532 445 klientů s objemem přesahujícím 16,2 miliardy korun.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená