FinExpert.e15.cz

ČSOB: Nové balíčky a Image karta zdarma přilákaly 16 000 nových klientů

Díky novým balíčkům a zavedení Image karty si od začátku května do konce srpna letošního roku otevřelo nový účet v ČSOB přes šestnáct tisíc nových klientů.

Nové balíčky umožnily ČSOB nejen přirozeněji rozdělit klienty ve využívaní jednotlivých typů účtů, ale především klientům ušetřit náklady. Zatímco na začátku roku pouze kolem jednoho procenta nových klientů směřovalo k ČSOB Aktivnímu kontu, na konci srpna to byla již čtvrtina nových zákazníků. Za stejnou dobu se také zdvojnásobil počet majitelů ČSOB Exkluzivního konta.

ČSOB Aktivní konto vzbudilo pozornost i u stávajících klientů banky. Během prvních čtyř měsíců od uvedení na trh na něj přešlo necelých jedenáct tisíc stávajících zákazníků. „Jedná se většinou o aktivní klienty využívající do této doby základní ČSOB Konto. Přechodem na ČSOB Aktivní konto určitě ušetří, protože paušální poplatek za účet v tomto případě zahrnuje 99 % všech služeb, které klienti běžně potřebují nebo využijí, v jedné ceně ,“ uvádí Martin Eyberger v ČSOB zodpovědný za platební komfort k migraci klientů na nová balíčková konta. Podle analýzy banky cenově výhodnější by bylo ČSOB Aktivní konto pro ještě dalších přibližně 50 000 zákazníků banky, kterým bude možnost přechodu na výhodnější balíček dále aktivně nabízena.

Celkem si v květnu a červnu letošního roku změnilo svůj stávající účet za nové výhodnější konto téměř sedmnáct tisíc stávajících klientů ČSOB. Podle Martina Eybergera „se ukazuje, že jsme složením nových balíčků vystihli měnící se potřeby klientů a nabídli podstatně vyšší užitou hodnotu v poměru k jejich ceně.“

K nárůstu nových klientů přispěla i možnost získat Image kartu, kterou ČSOB uvedla na začátku léta na český trh nejdříve v testovacím provozu, od srpna pak v běžné nabídce. Více než dvojnásobný nárůst nově otevřených ČSOB Aktivních kont v srpnu jasně koresponduje s počtem žádostí a vydaných Image karet. Od konce srpna jich bylo vydáno téměř 3 000. Imaga karta je vydávaná v podobě čipové embosované debetní karty typu VISA Classic a nyní navíc také v podobě karty typu VISA Classic Student. K Aktivnímu a Exkluzivnímu kontu ČSOB ji má majitel účtu navíc automaticky pojištěnou proti ztrátě a krádeži. Ze statistik KBC vyplývá, že si Image kartu nechalo během prvních třech měsíců, kdy byla Image karta v nabídce KBC, zřídit více než 100 000 klientů.

Nové balíčky zavedla ČSOB pro retailové klienty od 1. května letošního roku v podobě ČSOB Konta, ČSOB Aktivního konta a ČSOB Exkluzivního konta. Všem balíčkům je společné to, že jejich majitelé nikdy neplatí za elektronické bankovnictví, za vydání platební karty pro sebe a svého partnera. Pro aktivní zákazníky je součásti ceny balíčku i pojištění platební karty, pět příchozích transakcí, pět výběrů z bankomatů ČSOB a deset ochozích transakcí prostřednictvím kanálu přímého bankovnictví. Pro majitele ČSOB Exkluzivního konta je v ceně i cestovní pojištění Gold.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená