FinExpert.e15.cz

ČSOB Nadační program vzdělání rozdá milion na podporu projektů finanční gramotnosti

Praha, 5. března 2012

Nadační program vzdělání ČSOB vyhlašuje nové grantové řízení, které bude mít za úkol vybrat nejlepší projekty zaměřené na zvyšování finanční gramotnosti. V tomto, již třetím, ročníku soutěže se rozdělí 1 milion korun mezi nejkvalitnější projekty, přičemž můžou být zaměřeny na vzdělávání jak dětí, tak dospělých. Zájemci budou moci podat přihlášku do 13. dubna.

V rámci jednoho z loňských projektů měly děti z dětských domovů možnost podívat se do poboček ČSOB a České pošty. S výsledky projektu, který měl za cíl nenásilnou formou poučit děti z dětských domovů o základech financí, byli spokojeni nejen organizátoři, ale i samotné děti. „Povědomí o financích se v dnešní době stává nedílnou součástí každodenního života, dětí nevyjímaje. Proto jsem velmi rád, že jsme projekt zážitkové výuky mohli díky finanční podpoře ČSOB zrealizovat,“ říká Pavel Srovnal z neziskové organizace Euforall.

„Dětské publikum je velmi vnímavé a specifické, proto jsme si dali záležet na tom, aby přednášky byly pro děti srozumitelné.“ popisuje projekt Mária Mrázková, ředitelka pobočky ČSOB leasing Olomouc a dodává: „Všechny děti si mohly přímo v praxi vyzkoušet to, co se naučily.“

„Díky Nadačnímu programu vzdělání ČSOB mají děti možnost získat informace, ke kterým se v dětském domově dostat nemohou. Zaměstnanci navíc z návštěv banky udělali něco víc než jen obyčejnou přednášku, a aktivně děti zapojili. Pro děti je prostředí banky něco neobvyklého a mít možnost vše vidět zblízka je pro většinu z nich velmi zajímavé a přínosné,“ říká Marie Slámová, ředitelka Dětského domova Lipník nad Bečvou.

ČSOB Nadační program vzdělání je určen pro české nevládní neziskové organizace registrované jako občanská sdružení, nadace a nadační fondy, obecně prospěšné společnosti, účelová zařízení církví, obce a sdružení obcí a příspěvkové organizace, které chtějí zvýšit finanční gramotnost u dětí nebo dospělých. Jedna organizace může žádat o podporu pouze jednoho projektu v maximální hodnotě 350 000 Kč. Přihlášky je možné podávat do 13. dubna. Projekty žádající o podporu musí být realizované v ČR, a to nejdéle po dobu jednoho roku. Vítězené projekty vybere komise ČSOB do 15. června 2012, kdy budou oznámeny výsledky.
 

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená