FinExpert.e15.cz

ČSOB nabídne investice do potravin a nápojů

Praha, 4. září 2012

ČSOB sází na osvědčený sektor a nabízí zajištěný fond Optimum Fund ČSOB Potravin a nápojů 1. Společným znakem firem zastoupených v portfoliu fondu je jejich velikost, globální působnost na světových trzích a fakt, že odhady poptávky po jejich produktech jsou více než optimistické. Fond Potravin a nápojů nabízí jedinečnou možnost, jak profitovat na zisku společností jako je Nestlé, Kraft Foods, Kellog´s, Coca-Cola, Anheuser-Busch Inbev nebo Heineken.

„V současné nestabilní době, která se vyznačuje kolísavostí akciových trhů, mají investoři zájem především o investice do společností, které jsou méně vystaveny působení hospodářského cyklu. Zajímají se o firmy, které mají slibnou prognózu budoucího vývoje a nabízejí rozumné a stabilní dividendy. A právě takové firmy se nachází ve fondu Potravin a nápojů,“ říká Jan Barta, člen představenstva ČSOB Asset Management a dodává: „Tyto společnosti mají velmi dobré hospodářské výsledky. I díky tomu je nově nabízený fond ideálním základem klientova portfolia.“

Že se tomuto odvětví skutečně daří, dokládá porovnání s hlavním ukazatelem vývoje trhu akcií největších amerických firem – indexu S&P 500. „Za posledních 10 let přinesly investice do amerických firem odvětví potravin a nápojů mnohem vyšší výnos, než jaký vykázaly akcie indexu S&P 500. Přitom kolísavost akcií potravinářských a nápojových firem je mnohem nižší. Společnosti za dekádu zdvojnásobily svoji hodnotu, takřka v podobné výši byl navíc investor odměněn ve formě průběžně vyplácených dividend. Ukazuje se, že ačkoli krize v mnoha odvětvích stále pokračuje, výrobci nápojů a potravin se z ní již dávno otřepali. Jejich akcie pak rostou i díky nízkým úrokovým sazbám,“ říká Aleš Prandstetter, hlavní stratég ČSOB Asset Management.

Klienti ČSOB, kteří mají o nákup fondu Potravin a nápojů zájem, mohou začít s minimální investicí 5 tisíc korun. Délka investice je stanovena na dobu trvání fondu, tedy na 5,5 roku.

Hodnota investice a příjem z ní mohou v čase kolísat. Vyplacená částka muže být v případě výběru před koncem doby trvání fondu vyšší nebo nižší než původně investovaná. Zajištění hodnoty vložené investice a výnosu se váže ke dni splatnosti (den odkoupení podílů od investorů) fondu s tím, že pokud nedojde ke splnění závazků protistran a vydavatelů (emitentů) dluhopisů držených v portfoliu fondu, vyplacená částka může být nižší než hodnota vložené investice.

Další článekDalší články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená