FinExpert.e15.cz

ČSOB: Každý čtvrtý nový zájemce o penzijní připojištění si vybral ČSOB Penzijní fondy

ČSOB Penzijní fondy se v prvním čtvrtletí roku 2007 výrazně podílely na růstu celého trhu. Počet účastníků  tří penzijních fondů spravovaných ČSOB se zvýšil o více než 25 tisíc, přičemž celkově vzrostl počet účastníků v penzijních fondech za první tři měsíce roku o 105 tisíc. Každý čtvrtý si tak zvolil fondy ČSOB. Letošní vývoj potvrzuje loňský silný růst penzijních fondů ČSOB, kdy počet účastníků vzrostl o téměř 20 procent, což bylo dvakrát více než na celém trhu.

„Počet zájemců o penzijní připojištění roste ještě rychleji než v loňském roce, což je možná až překvapivé. Je potěšující, že k tomuto růstu výrazně přispívají výsledky penzijních fondů ČSOB,“ uvedla Kateřina Štěrbová, zodpovědná za obchod a marketing Penzijních fondů ČSOB.

Stále se tak potvrzuje správnost rozhodnutí nabídnout zájemcům o penzijní připojištění fondy s různou investiční strategií – pro mladší účastníky ČSOB PF Progres a pro příznivce konzervativnější strategie ČSOB PF Stabilitu. Podobně jako v loňském roce se v prvním čtvrtletí roku 2007 velmi dařilo menšímu ČSOB PF Progres, který dokázal oslovit přes 15 tisíc zájemců o zajištění na stáří. 

Na konci března se penzijní fondy ČSOB včetně spravovaného Zemského PF staraly o finanční prostředky téměř 558 tisíc účastníků ve výši 17,06 miliardy korun. Fondy ČSOB v současné době zaujímají svým počtem účastníků čtvrté místo na trhu penzijního připojištění. „Pokud bude pokračovat současný tržní vývoj, je velmi reálné, že v letošním roce splníme cíl dosažení 600 tisíc účastníků a zlepšíme výrazně své postavení na trhu,“ dodala Štěrbová.

ČSOB Penzijní fond Progres si i v počátku letošního roku udržel nejvyšší růst tržního podílu mezi deseti penzijními fondy a polepšil si o dalších 0,28 %. Spolu s fondem Stabilita a Zemským penzijním fondem zaujímají v současnosti 15,01% celého trhu a obhospodařují celkem 12,08 % celkových aktiv účastníků penzijního připojištění. Vyplývá to z ekonomických výsledků penzijních fondů za 1.čtvrtletí roku 2007, které poskytla Asociace penzijních fondů České republiky.

Další článek


 

 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená