FinExpert.e15.cz

ČSOB: Karel Svoboda novým členem Řídícího týmu v ČR

V souladu s dřívějším oznámením KBC o zavedení nového řídícího modelu ve střední Evropě koordinuje od 1. května 2006 obchodní operace banky a pojišťovny na českém národním trhu „Řídící Tým“. Jeho nejdůležitějším posláním je rozvíjet bankopojištění, specifické know-how KBC, tedy osvědčený model vzájemného propojení bankovních a pojišťovacích produktů a jejich distribuce pod jednou střechou. Struktura Řídícího Týmu a pracovní agenda jeho jednotlivých členů jsou identické ve všech  zemích střední Evropy, kde KBC jako většinový akcionář operuje – v ČR, na Slovensku, v Polsku a  Maďarsku.

Nominace do Řídícího Týmu pro Českou Republiku, oznámená 28. dubna, byla dnes rozhodnutím KBC doplněna o nominaci Karla Svobody (nar. 1970) pro agendu pojistných produktů, zaměřenou na retailovou klientelu. Oblast pojistných produktů dočasně řídil zástupce manažera Řídícího týmu Jeroen van Leeuwen.

Ing. Karel Svoboda (*12. dubna 1970) je absolventem oboru ekonomická statistika na VŠE v Praze, absolutoria (Master of Science in Statistics) pak dosáhl na Texas A&M University v USA. Svou pracovní kariéru začal na akademické půdě a od roku 2000 působí na různých manažerských pozicích ve Skupině ČSOB. Nyní vede divizi životního pojištění a je členem představenstva ČSOB Pojišťovny.

Existence Řídícího týmu pro ČR neznamená žádnou změnu právního statutu dvou entit – ČSOB (banky) a ČSOB Pojišťovny. Řídící Tým vede Pavel Kavánek, který - jak již bylo dříve avizováno - zůstává předsedou představenstva a generálním ředitelem ČSOB (banky), jeho zástupcem v Řídícím Týmu ČR je Jeroen van Leeuwen, který zůstává předsedou představenstva a generálním ředitelem ČSOB Pojišťovny. Karel Svoboda bude v organizační struktuře ČSOB Pojišťovny i nadále řídit divizi životního pojištění; v řízení divize neživotního pojištění bude pokračovat její ředitel Ing. Michal Kaněra.

Nová řídící struktura KBC ve střední Evropě usnadňuje implementaci obchodních iniciativ a synergií napříč zeměmi, v nichž KBC působí. Během několika posledních let se KBC rozvinula z převážně belgické banky v mezinárodní  společnost s mnoha různými distribučními kanály. K růstu jejích obchodních aktivit přitom nepochybnou měrou přispívají právě operace ve střední Evropě.
Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená