FinExpert.e15.cz

ČSOB je nejlepší bankou poskytující devizové služby v ČR

 

Stejně jako v předchozích dvou letech se podle hodnocení magazínu Global Finance umístila ČSOB na prvním místě pro rok 2006 v oblasti směnných operací v České republice. Potvrdila tak své vedoucí postavení v této oblasti. „Z ceny máme velkou radost. Jde o již několikáté mezinárodní ocenění, které svědčí o jednom – kvalita našich služeb a práce našich bankéřů jsou na světové úrovni,“ prohlásil Milan Tománek, ředitel komunikace ČSOB. Banka se tak trvale ocitá ve společnosti světových gigantů jako je Citigroup v USA, Deutsche Bank v Německu, či BNP Paribas ve Francii.
 „V ČSOB si uvědomujeme, že většina podnikatelů či menších firem nemá čas sledovat aktuální vývoj devizových trhů, ani veškeré souvislosti. Proto jim tyto informace nabízíme v rámci našich dealingových pracovišť, které jsou rozmístěny také v regionech. Vyškolení specialisté dokáží každému podnikateli ukázat cesty, jak v této oblasti ušetřit a  jak se zajistit proti výkyvům směnného kurzu“ doplňuje Aleš Pospíšil, ředitel bankovnictví ČSOB pro malé a střední podniky. Objem devizových transakcí realizovaných pro klienty meziročně narostl o dalších 15 %. Služby dealingových pracovišť ČSOB tedy již využívá více než 7000 středních a malých firem či podnikatelů.
Důležitým doplňkem směnných operací jsou zahraniční platby. I zde je nabídka ČSOB unikátní. ČSOB zvýhodňuje přeshraniční „euro“ platby a také automatizované platby a tím přispívá k rozvoji malých a středních podniků a podporuje jejich exportní aktivity. Klienti se velice rychle naučili těchto výhod využívat a tak poměr automatizovaných plateb stoupl z původních 21,3 % v červnu 2004 na současných 39,5 %. Obdobný vývoj je i u přeshraničních „euro plateb“ (15,7 % oproti 25,9 % u vyšlých plateb a 22,9 % a 39,4 % u došlých plateb). Zde se dá navíc očekávat velký skok na počátku roku 2006, kdy se hranice pro přeshraniční „euro“ platby zvýší na 50.000 EUR.

Global Finance je odborný magazín se sídlem v New Yorku, který sleduje ekonomické dění ve více než 70 zemích světa a ve spolupráci s uznávanými experty, manažery, průmyslovými a finančními analytiky následně zpracovává žebříčky nejúspěšnějších světových společností. V oblasti bankovního sektoru zveřejňuje pravidelně počátkem roku také nejlepší bankovní instituce podle země, regionu a kategorie podnikání. Do kriterií hodnocení vstupuje objem transakcí, podíl na trhu, míra globální přítomnosti, kvalita klientského servisu, konkurenční stanovování cen a užití inovativních technologií. Magazín vychází již 18 let a distribuuje se v téměř 160 zemích. Čtenáři se rekrutují z řad generálních a finančních ředitelů, manažerů zabývajících se strategií a finanční agendou ve velkých nadnárodních institucích, bankách a investičních společnostech.

Další článek 


Další články

Spouštíme nový FinExpert!

Spouštíme nový FinExpert!

Několik posledních měsíců jsme intenzivně pracovali na nové verzi webu FinExpert.cz.

5.  4.  2017  |  Ondráčková Kamila

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Sociální pojištění pro OSVČ v roce 2017

Zálohy živnostníků na sociální pojištění v roce 2017 porostou. Výše zálohy se vypočítává dle zisku v předchozím období. (aktualizováno)

4.  4.  2017  |  Gola Petr  |  9

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

Velká mapa malého podnikání: kde je konkurence, kde jsou příležitosti?

4.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš
Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

Aplikace Záchranka pomáhá už rok. Nic nestojí, ale může být k nezaplacení

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1
V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

V Praze je blaze. Z evropských regionů je v HDP na hlavu na 6. místě

3.  4.  2017  |  Pospíšil Aleš  |  1

Mzdová kalkulačka

Student
Držitel průkazu ZTP/P
Invalidita 1. nebo 2. stupně
Invalidita 3. stupně
Penze / rodičovská dovolená